31. prosince 2015 5:01 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Stvořil ‚retrokrůty‘ z Kolotoče i Jolandu. Věštkyni bych ale nevolal, říká majitel ‚kanelu‘

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
CaryMaryFuck si libuje v recyklaci pořadů jako Kolotoč či věštců z EZO TV. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy CaryMaryFuck si libuje v recyklaci pořadů jako Kolotoč či věštců z EZO TV. | foto: Koláž: Šimon

PRAHA Věštkyně Jolanda či Vlastík Plamínek se díky němu proslavili. Jeho sestřihy z dávno zapomenutých pořadů jako Doremi nebo Kolotoč viděly na internetu statisíce diváků. Samotného provozovatele populárního kanelu (jak s oblibou nazývá svůj kanál na Youtube) s originální přezdívkou CaryMaryFuck však zná jen úzký okruh fajnšmekrů. Jak ale sám říká ve vůbec prvním rozhovoru pro server Lidovky.cz, o popularitu stejně příliš nestojí.

Poskytl ho ostatně pouze pod podmínkou anonymity. Probírat se hodinami a hodinami archivních pořadů z 90. let nebo podivných věšteckých výstupů v ezoterických pořadech a destilovat z nich ty nejvtipnější momenty ho prý baví a odpočine si u toho. Samostatnou disciplínou jsou potom CaryMaryFuckovy komentáře a názvy videí, při nichž často přichází s originálními výrazy a nebere si servítky. Pár jich ostatně padlo i v následujícím rozhovoru.

Lidovky.cz: Jak ses dostal ke sbírání a stříhání videí dávno zapomenutých a na dnešní poměry často obskurních pořadů?
To bylo spontánní a vůbec mě nenapadlo, že se z toho stane takový internetový bod pro ještírky a jiné návštěvníky, kteří si chtějí jen zavzpomínat na pořady dob minulých. Nešlo ani o sbírání, pouze sledování a sem tam jsem si něco sám pro sebe archivoval a hodil na účet Youtube, kde dlouhé roky nic nebylo.

Jak ale repríz začalo přibývat a množství kulervoucích momentů v nich dosahovalo vyšších úrovní, začal jsem i stříhat a vytvářet delší videa. Holt jsem to ze začátku bral jako osobní zavzpomínání na pořady, které kdysi rejdily v nejlepších televizních časech a národ je měl rád. Já je kdysi teprve poznával a teď po letech si je užívám naplno. A to nemluvím o současných pořadech a ezoterice, která mě naplnila na jinou úroveň.

Lidovky.cz: Kolik ti je? Zažil si Rande či Kolotoč v premiéře?
Je mi tak, kolik vážím moje ... to řeknu asi až po uskončení (hláška jedné z aktérek CaryMaryFuckových videí, věštkyně Jolandy). Každopádně Kolotoč jsem v premiéře hltal (ale pouze ten novější s Pavlem Poulíčkem kde se hrálo jen už o peníze), jenže úplně jiným způsobem než dnes. Tenkrát jsem doplňoval, hádal samohlásky i když jsem neměl tisíc bodů, prostě jak gerontofilní krůta před televizí jsem hrával o čekpot. Rande jsem také vídal, to jsem ale zřejmě měl ještě před svou první masturbací, takže jsem moc nevěděl, co se tam přesně děje. Teď při reprízách to ale taky nevím.

Lidovky.cz: Co tě vlastně na takových pořadech tolik přitahuje?
Jsou to vzpomínky a to mimořádné. Já jsem i ve svém osobním životě takový nositel vzpomínek a člověk, co se rád vrací například na místa, které jsou spojeny s nějakou osobní příhodou. Přitahuje? No spíš mě fascinuje ten rozdíl s porovnání s dneškem, dříve to bylo daleko víc uvolněné, žádné velké střihy, byla především televize a každý se chtěl ukázat od starších lidí v Kolotoči přes věkový mix v pořadu O poklad Anežky České nebo Doremi po omladinu v Rande. Takže určitá spontánnost, neurvalost, touha ukázat se. Jde o vzpomínání a přidanou hodnotu s trochou smíchu a nevěřících pohledů.

Lidovky.cz: Několikaminutové sestřihy, kde se koncentrují ty nejvtipnější momenty, jsou legrační. Za jejich výrobou ale musí stát mnoho hodin probírání se nudou. Pro mnoho lidí by to asi byla noční můra. Jak dlouho v průměru na nahrávkách pracuješ?
No jednak jde o čas, který mám na to, abych si tyhle oddechovky pouštěl. Dříve bylo času hodně, dnes už není moc čas nebo nálada, ale snažím se stále o aktualizace. Hlavně ale záleží na pořadu a na sesbíraných momentech. Kolotoč je táhnoucí se nuda a trvá třeba i půl roku, než se nasbírá kolem 15 minut zajímavých fločků. Ale třeba úžasná paní Janička (jedna z televizních věštkyň) nebo TV Regina, ta by při neustálém sledování nasekala měsíc co měsíc nějaký sestřih.

Lidovky.cz:Jeden z věštců Stanley Bradley ti dokonce ve svém pořadu věnoval pozdrav, setkal ses ale někdy s hrdiny svých videí? Ozývají se ti například?
Ono jich bylo víc, co mě jmenovali ve vysílání, některý bohužel nemám nahrané. Stanley byl vynikající, to je typ věštce, ke kterému bych hned šel, ale musel bych mu umýt okna v baráku. Bohužel a možná i bohudík jsem se s nikým nesetkal, pouze jsem jednou v Praze potkal nepřehlédnutelnou Alenku Pastelku.

Lidovky.cz: Chápu správně, že vysílání TV Regina pravidelně sleduješ a nahráváš?
TV Regina je fenomén, něco co ještě nebylo a podle mě nebude. Znám oba majitele televize z pořadu Volejte Věštce a vážím si jich. Po spuštění jejich televize ještě více. Teď mám asi 30 hodin nahraného vysírání, které nevím kdy proberu. Ale jo, dá se říct, že jsem pravidelným divákem TV Regina, směji se, vařím v mikrovlnné troubě, odstraňuji skvrny octem, neprožívám stres... televize na doporučení!

Lidovky.cz: Uvědomuješ si, že z některých aktérů videí z kanelu si udělal celebrity? Krásným příkladem je věštkyně Jolanda...
Jo to uvědomuji a trošku mě to i těší, zároveň je na tom vidět síla internetu. Jolanda je největší produkt kanelu. Nedokážu si představit, že pologramotně vystoupím v jednu v noci v ezoterickém pořadu, někdo mě nahraje a budu mít takový úspěch. Jolanda je však tak silná osobnost, že i po čtyřech letech jí lidi interpretují, tvoří remixy, obsadili jí do studentského filmu a celostátní deník s ní udělal rozhovor v magazínu. Pak ještě Vlastík Plamínek, který byl v show Jana Krause a jezdil s dynamickou meditací po republice, sklidil úspěch.

Lidovky.cz: Volal jsi někdy věštci?
Věštci jsem nikdy nevolal a nikdy volat nebudu, ani mě to nenapadlo, i když jsem přemýšlel jaké trollující scénáře a otázky bych uplatnil. A doporučuji všem, ať se vyhnou ezoterickým hovorům, protože je to především byznys. Dodnes mi nikdo neodpověděl na archaickou otázku, proč když chtějí pomáhat lidem a léčit jim auru a odblokovávat čakry, proč na to používají prémiové linky. Kdysi v EZO.TV používali na slabší momenty vysílání klasický základní tarif. Ale když zvědavé duše stále volají, tak už si vlastně můžu odpovědět sám.

Lidovky.cz: Youtubeři dnes sklízí velký úspěch a mnoho z nich se velmi dobře díky svým kanelům živí. Nepřemýšlel si, že se vydáš stejnou cestou? Některá tvoje videa dosahují stotisícových sledovaností...
No já hlavně se nepovažuji za youtubera. Když někdo řekne youtuber, vybavím si holčičky, které rozbalují dárky k Vánocům, ukazují líčidla, co umí jejich iPhone, nebo pro mě nic neříkající selfie videa či hraní PC her. Původní záměr byl archivace momentů pro sebe sama a přátele, to že to pobaví i internetovou diváckou obec, to už je navíc a jsem za to samozřejmě rád. Youtube nedovoluje monetarizovat tento druh obsahu a živit se chci určitě něčím jiným, smysluplným.

Lidovky.cz:Chystáš se například obohatit kanel i o novější pořady? Bizarních momentů je v nich dost i dnes...
Mnoho ještírků si žádalo třeba Prostřeno, Výměnu manželek nebo TV Šlágr. Myslím, že by tam mohl být problém v právech to za prvé a za druhé, k těmto pořadům nemám ani moc vztah, jelikož na ně nekoukám. Jdu spíše tam, kam moje zamigrovaný srdíčko (výraz další věštkyně Jany Demeterové) láká.

Lidovky.cz: Jak dlouho ti to ale vydrží? Stopáž pořadů z 90. let je přece jen omezená...
Nedávno jsem přišel o pevný disk s veškerými záznamy, to bylo velký špatný, ale ze sraček můžu vytáhnout se (další hláška věštkyně Jolandy) a již mám dost nového materiálu. Největším nepřítelem je v současnosti čas a nálada na tento druh televizní inhalace. Takže věřím, že to jen tak neskončí a občas potěším zvrhlé duše. Ale například reprízy Kolotoče a Doremi jsou již prakticky vyčerpány, tam už to moc veselé nebude. Naproti tomu věřím v pokračování ezoteriky a TV Reginy.

Co se týče minulosti, uvidíme co pes Novák (bývalý maskot TV Nova) vytáhne z čepce nebo co se nového objeví. Problémem také můžou být televizní práva, jelikož mnoho televizí má svůj TV archiv (někdy i placený). Nechci je jakkoli porušovat, takže přiznávám obsah třetích stran ve svých videích či již jsem kvůli právům musel video odstranit.

CaryMaryFuckův kanel na síti Youtube
Pořad Kolotoč

Lidovky.cz:Kde bereš materiál videa? Předpokládám, že v devadesátkách jsi je nenahrával...
Materiál je všechen nahráván z TV přímo na disk počítače, takže nepracuji v žádném televizním archivu jak si dost lidí myslelo. Jsem odkázán na televizní vysílání a když je chvíle, spustím nahrávání a jdu od toho, pak analyzuji co se nahrálo. Pánbůh ať zaplatí za TV Telka, kde jsou jen samé reprízy a díky tomu vzniklo dost vzpomínkových mixů.

Lidovky.cz: Kde bereš inspiraci pro originální a leckdy peprné názvy videí a jejich popisky?
To vyjde ze mě, to je spontánní momentální pocit při nahrávání videa, nic plánovaného, inspirace pouze právě nahrávaným videem. Na začátku ty popisy a pojmenování byly opatrné. Pak jsem cítil potřebu pojmenovat věci pro mě pravými jmény a od té doby vždy cítím při nahrávání videa něco, co zakomponuji do názvu videa. Velký přemýšlení to není, to ani nejde. Ale různorodost pořadů, soutěžících a momentů ve mě vzbuzuje leccos. Takže názvy nebo popisky se kolikrát řídí množstvím tuku ve videu, reakcemi účastníků a osobními domněnkami.

Lidovky.cz: Existuje v současnosti nějaký pořad, který podle tebe pokračuje v odkazu Kolotoče a podobných skvostů z 90. let?
Myslím, že to kouzlo spontánnosti, nestydatých soutěžících a moderátora s kravatami v barvě herního zařízení dnes již žádný pořad nenabízí. Můžu se mýlit, protože na televizi nekoukám, pouze na vybrané pořady a to jsou především ty v noci. Nicméně dříve ta televizní interpretace byla na úrovni mě bližší. Tak jak je pro mnoho lidí nesmrtelná Česká soda, tak já považuji za nesmrtelné soutěžní pořady Riskuj, Kolotoč a Doremi.

Lidovky.cz:Za tu dobu jsi musel získat řadu fanoušků, ozývají se ti často?Fanoušci asi nějací jsou, ale není to zas nějaký fans projekt, je to čistě taková nevinná záliba, která mě kdysi napadla a když to pobaví leckoho na internetu, jsem rád. Ale nedělal bych z takové člověčinky nic velkého. Komunikujeme v komentářích u videí, občas přijde nějaká soukromá zpráva ale globálně komunikace téměř nulová. Lidé mě kontaktovali spíše kdysi. Někdo chtěl díly, někdo měl kecy, a nějaká pozůstalá od letitého jelena z Doremi (jeden ze soutěžících, jehož vystoupení CaryMaryFuck zaznamenal) napsala hrozně dlouhý vzkaz a vyhrožovala vším možným.

  • 1Diskuse


Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky


REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Grafton Recruitment Praha
Operation Excellence Manager for Europe

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 100 000 - 150 000 Kč