29. prosince 2008 12:55 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Stydím se za naše politiky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse

Ad LN 22. 12.: Parkanová se zřekne posil

Lubomír Zaorálek je proti „politickým handlům“. Nesouhlasí s dohodou: schválení Lisabonské smlouvy za americký radar v Brdech. Přitom zcela jasně prohlásí, že nebude-li souhlas se zrušením zdravotnických poplatků nebudou ani zahraniční mise naší armády.
Je v tom rozdíl? Podle mne ne, je to přece „politický handl“, pro Zaorálka – světe, div se, místopředsedu naší Poslanecké sněmovny – to druhé politickým handlem není. Nebo si asi myslí, že čeští občané jsou hlupáci a že to nedovedou posoudit. To je pak ještě smutnější, protože to ukazuje, co si vrcholní politici sociální demokracie myslí o nás, tedy nejen jako o občanech, ale také o voličích.
Argumentuje různými prohlášeními o jednáních a dohodách, která nejen jejich přímí účastníci, ale i lidé, kteří sledují politickou scénu, jsou schopni posoudit – a označit je jako lži.
Tomuto vrcholnému politiku – a bohužel i reprezentantu České republiky – nejde vůbec o pověst republiky, o to, co si o našich závazcích pomoci na různých místech světa v krizových situacích svět a zejména naši spojenci pomyslí. Jde mu pouze o politické hrátky – a perspektivně o moc. Proto klidně 10 dnů před zahájením našeho evropského předsednictví prohlásí, že vyvolají ve sněmovně hlasování o nedůvěře vládě. V momentu, kdy máme ukázat, že jsme za 19 let dorostli takové možnosti vést Evropu, kdy máme velkou příležitost prokázat, že jsme zpět v Evropě.
Jen mne potěšilo, že Václav Moravec ukázal tónem svého hlasu i celkovým chováním, jak je mu nepříjemné moderovat pořad s takovým člověkem.
Stydím se za naše politiky – Zaorálek může nyní soutěžit s Jiřím Paroubkem a Davidem Rathem o primát nedůvěrohodnějšího politika.
Ing. JUDr. Stanislav Zahradníček, Praha
  • 9Diskuse