22. června 2009 14:17 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Support Yeah Yeah Yeahs budou Comanechi, už je ale vyprodáno

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Yeah Yeah Yeahs | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Yeah Yeah Yeahs | foto: Reprofoto

PRAHA Koncert amerických Yeah Yeah Yeahs, který je plánován do Roxy na 1. července je již vyprodán. Kapela také oznámila, že jako support jejich pražského koncertu vystoupí britští Comanechi. Vstupenky na koncert jsou již vyprodané, výjimkou mohou být případně pouze nevyzvednuté nebo vracené rezervace.

Comanechi je divoká dvojice lehkomyslných anarchistů, která tráví každou noc na večírcích za zvuků Nirvany a na svém blogu, kde podrývá sebevědomí celé generaci japonských dorostenců.

Jejich nové album Crime of Love je těžkotonážní grunge deska, ideální předehra k nezřízeným orgiím. Je to punková deska plná songů o klucích, holkách, pařbách a LSD. Kapela říká, že nahrála album plné současného grunge a psychedelie s texty o halucinacích a sexu s lidmi, se kterými není radno se ani vidět. Je o těch dobrých věcech, které přicházejí, když se utrhnete ze řetězu.

V popředí Comanechi stojí zpěvačka a bubenice Akiko. Každý ze scény proti ní něco má, ale pravdou je, že Akiko tvoří odvážnější hudbu, než kdokoliv jiný za posledních deset let. Simon hraje v Comanechi na kytaru a bere to zostra. Jeho rock’n’rollové riffy znějí, jako kdybyste roztančili mrtvoly z béčkového hororu. Simon je zapáleným ochráncem ptactva a příznivcem kvalitního piva.

Yeah Yeah Yeahs: www.myspace.com/yeahyeahyeahs
Comanechi: www.myspace.com/comanechi

Comanechi - Death of You

Lidovky.cz