30. listopadu 2008 14:44 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Suverenita ČR podle Klause

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse

Ad LN 27.11. Unie to není olympijský výbor, říká prezident

Prezident Václav Klaus tvrdí, že Lisabonská smlouva značně omezí suverenitu ČR. Faktum však je, že kdo jako první omezil suverenitu ČR je Irsko – prostřednictvím Václava Klause.
Vláda ČR Lisabonskou smlouvu již před řadou měsíců společně s dalšími 26 vládami EU podepsala. Ústavní soud ČR konstatoval, že jím zkoumané části této smlouvy nejsou v rozporu s ústavním pořádkem ČR. Českým národem demokraticky zvolení poslanci ČR tuto smlouvu ratifikovali. A pak přijde „děda-vševěda“, který podmíní podepsání této smlouvy irským souhlasem s touto smlouvou. Má toto být ta suverenita ČR, kterou za kterou Václav Klaus tak vroucně horuje?!
Obávám se, že v závislosti na tomto vrtošivém starci, který v zájmu Ruska je připraven popřít i zemskou gravitaci, se v brzké době můžeme i nadít, že tento president „všech občanů“ resp. „těch občanů, kteří ho volili“ (jak se vyjádřil), bude podpisovat vládou ČR sestavené a Poslaneckou sněmovnou a Senátem ČR řádně schválené zákony až poté, co k tomu dají souhlas Rusové, Abcházci, Iráčané, Severokorejci, Číňané, Papuánci či Křováci.
Topolánku, Topolánku, hyn sa hukáže, zda namísto ČSSD není tvojí skutečnou opozicí čestný předseda ODS a jeho parta.
Václav Šťastný, Praha
  • 3Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!