18. března 2019 20:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

50 tisíc pro mladíka, který hodil vejce na senátora. ‚EggBoy‘ peníze věnuje obětem masakru na Novém Zélandu

Australský senátor Fraser Anning. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Australský senátor Fraser Anning. | foto: Youtube

MELBOURNE  Mladík hodil syrové vejce na hlavu australského senátora, který tvrdil, že za pátečním útokem v novozélandských mešitách stojí imigrace muslimů. Sedmnáctiletý Will Connolly byl posléze zatčen. Lidé poté vytvořili sbírku pro získaní peněz na jeho právní podporu. Na kontě sbírky je už přes padesát tisíc dolarů - Connolly je chce věnovat obětem teroristického útoku ve městě Christchurch.

„Získané peníze půjdou chlapci ‚EggBoy‘ na právní poplatky a více vajec,“ stojí v úvodu sbírky na stránce GoFundMe.com. Will Connolly je dnes známý pod přezdívkou „EggBoy“ právě kvůli incidentu s Frasem Anningem, australským senátorem za stát Queensland.

„Cíl sbírky byl stanoven na padesát tisíc dolarů k poctě padesáti obětem teroristického útoku ve městě Christchurch,“ informoval zakladatel stránky. Avšak cíl sbírky byl již překročen, jelikož lidé doposud poslali 52 tisíc dolarů a číslo stále roste.

„EggBoy (Will) plánuje poslat většinu peněz obětem teroristického útoku. V příštích dnech vás budu informovat o vývoji situace,“ píše na stránce její správce, který chlapce označuje za hrdinu.

Anning je znám svými nacionalistickými názory a odmítavým postojem k imigraci a islámu. Při rozhovoru, který dával místní televizní stanici, se ho novináři ptali, co si o pátečním útoku Brentona Tarranta myslí. „Celá událost je velká tragédie, avšak na podobné útoky si budou muset lidé zvyknout,“ odpověděl senátor a vzápětí mu přistálo vejce na hlavě.

16.března 2019 v 07:51, příspěvek archivován: 18.března 2019 v 17:55

VIDEO: This is what Fraser Anning?s right-wing lads did to the boy. #auspol #FraserAnning https://t.co/sJNzRLppG5

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

This is what Fraser Anning’s right-wing lads did to the boy. #auspol #FraserAnning https://t.co/sJNzRLppG5

Podle serveru Nzherald.co.nz se novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v neděli poprvé vyjádřila k výrokům Anninga a veřejně ho odsoudila.

Lidovky.cz