19. června 2009 10:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Air France odškodní rodiny obětí nehody Airbusu

Letadlo společnosti Air France (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Air France (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Francouzská letecká společnost Air France odškodní rodiny obětí zřícení jejího Airbusu A330 do Atlantiku při letu z Brazílie 1. června. Řekl to v Paříži její generální ředitel Pierre-Henri Gourgeon.

Dodal, že společnost je v kontaktu s 1800 pozůstalými a je pro řešení této otázky plně mobilizována. Gourgeon tak reagoval na výtky rodin některých obětí, že společnost nepostupuje dost transparentně.

Při neštěstí, jehož příčiny stále nejsou objasněny, zahynulo všech 228 lidí na palubě. Byli to cestující 32 národností. Nejvíc bylo Francouzů - 61 - a Brazilců - 58.

Gourgeon v rozhovoru pro francouzskou rozhlasovou stanici RTL řekl, že Air France se teď soustřeďuje na vyplacení první části odškodného ve výši 17.500 eur (asi 470.000 korun) za každou oběť. Celkovou výši nezmínil. Řekl rovněž, že Air France je nehodou zdrcena a že je plně mobilizována pro pomoc pozůstalým.

Agentura AFP napsala, že bratr jedné z obětí vytvořil sdružení s cílem kompenzovat údajnou malou podporu ze strany Air France, kterou obvinil z nedostatku lidskosti. Na dotaz ohledně možných příčin neštěstí Gourgeon zopakoval slova vyšetřovatelů z tohoto týdne, že jsou trochu blíž k pochopení toho, co se stalo, ale nemají žádnou jistotu. Řekl také, že neztratil naději, že se najdou takzvané černé skříňky letadla se záznamy o letu.

Stroj spadl do Atlantiku poté, co vletěl do velké bouřkové oblasti. Z vody se zatím podařilo vyzvednout 50 těl a asi 400 součástí letadla.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!