Neděle 17. ledna 2021svátek má Drahoslav -8 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Akční hrdina, který hledá pravdu. Čínu ovládl kult ‚velkého táty‘

V čele nejlidnatější země dnes zřejmě stojí nejsilnější lídr od dob předsedy Mao Ce-tunga. S ním je Si Ťin-pching v poslední době často srovnáván.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Čechvala 14.12.2014 19:56

Jenom klid- co všechno už vyčpělo z minula!

P. Babicko, nikdo netvrdí, že Rusko v průměru dosahuje evropské standardy. Ty ale nedosahují ani ,mnohé české, moravské a slovenské oblasti, jak  víte. A co USA? Tam nedosahujú ani alfabet u pětiny obyvatelstva a generace tam , zejména černošské nepoznají pravidelnou práci. Tím, že jsme jakože Západ, to je jen papírově- dobře víte o životní úrovni třebas Rakouska ve srovnání s námi. Kdyby se jenom teď Češi a Slováci příliš neholedbali a nevzhlíželi v západním zrcadle, byloby to reálnější, držet se u zemi. Je štěstím, že svou úroveň si zachováva KU, ale různé ty pobočky cities universities jsou jenom žrouti peněz. Ten pán jenž mi odporučil tři vědní obory, asi ho zklamu. V Číně i Rusku už dávno není centrálny plánovací systém. Výroba jde po odvětvích, soukromě, a entertaiment má svoji samostatnou plánovací a marketingovou politiku. Vyčtené vědomosti pane vyčpěly, Čína se stane vedoucí hospodářskou mocností. A Rusko se stane opět superpower. Jsou to reelní prognosy. Sankce-nesankce.

K. Jež 14.12.2014 22:37

Re: Jenom klid- co všechno už vyčpělo z minula!

Čína se stane mocností, až bude demokratická. Dřív to nejde !!! Je to nemožné. Vámi užitá cizí slova v souvislosti s totalitním systémem a prodejními výsledky aušů a padělků produkovaných otroky a dětmi zní přinejmenším legračně. ::)))

M. Čechvala 14.12.2014 14:41

Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

Obdivuji se těm psavcům, kteří se přímo vybavují "demokraticky" s Rusy, či Ćíňany. Zejména teď, když prej patříme k vyspělému Západu. Poněkud je zklamu. I když jsme  Češi i Slováci vyvrátili mantle a futro, naše podstata zůstává. Jsme nadále mnohdy zapšklí, ukomplexovány a nesmírně rády se vyvyšujeme řekněme i nad uvedené nácie. Chyba lávky. Právě na příkladě Číny se ukázalo, čo dokáže silná vůdčí osobnost, když se obklopí se správnymi lidmi. Skutečnou revoluci spustil Teng-Siao- Pching, který načrtl cestu pro miliardovou Čínu. Vybudování průmyslových zón, s vysokou technologickou, byť ukradenou spočátku technologií.

Kdo byl v Číně, nebo viděl na CCTV čínská města, je to hotový zázrak. Včetně komunikací, rychlovlaků, úrovně stravování, vzdělání a pod. Čína došlápne na první stupínek na světě, ať se to někomu líbí nebo ne. Rusko má taky vůdce, ten je pod daleko větším drobnohledem, ale udělal hodně po babrácích Gorbim a Jeľcinovi. Těm rusofobům přeji, aby se taky do Ruska podívali.

K. Jež 14.12.2014 15:03

Re: Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

Toto je názor pramenící z absolutní neznalosti sociologie, politologie a ekonomie. Čína nemůže dlouhodobě prosperovat, stejně jako Rusko. Jakýkoliv centrálně řízený systém se dřívě, či později zhroutí. A vysvětlovat tu proč a proč konkrétně ten který stát, by bylo na dlouho a zde i naprosto zbytečné.

P. Bryndza 14.12.2014 15:18

Re: Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

ty máš pocit že například v USA se nejedná o centrálně řízený systém,když vláda USA musela několikrát intervenovat ve prospěch svých největších bank aby je a sebe zachránila před krachem z nepředvídatelnými důsledky?

P. Bryndza 14.12.2014 15:22

Re: Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

ekonomických potíží (či nedejbože zhroucení se nejvíce bojí samotné USA,protože jejich provázanost je už prakticky nevratná a zhroucení nejprve jednoho nebo druhého,by vedlo jen k jednomu...zhroucení obou...

K. Jež 14.12.2014 17:24

Re: Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

USA jsou demokracie a jejich bohatství a síla je v bohatství a síle občanů a to jim nikdo nevezme. Ani ty ::)))

J. Babička 14.12.2014 17:58

Re: Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

čína ani rusko si nemohou dovolit decentralisaci jako USA, kdy každý stát je do jisté míry samostatny ve svých vnitřních záležitostech a navíc každý může nemilosrdně kritisovat presidenta. To by se jim to úplně rozpadlo.

P. Minařík 14.12.2014 17:05

Re: Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

No pohádky vyprávíte pěkné. Ta Čína bude mít veliké problémy ale to člověkovi který vidí jenom pár měst nikdo nevysvětlí.

Co se babráků v Rusku týká tak největší babráci byli ti co tam zavedli komunismus. Od té doby to s Ruskem jde z kopce.

Š. Apolen 14.12.2014 17:57

Re: Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

Když jezdíte s cestovkou po Potěmkinových vesnicích, tak vidíte jen ráj ! Musel byste stopnout zablácený ZIL a jet s řidičem k němu domů po cestě jen vyjeté náklaďáky a traktory.

J. Babička 14.12.2014 18:05

Re: Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

No já jsem si rusko neidealisoval, ale stejně jsem byl šokován, jaci jsou to primitivové. Problém je, že na jednoho intelektuála, který ma evropský standart, mají deset tisíc mužiků.

O ti co opěvují, co čína ušetrí, když nemá všechny ty sociální výhody jako my a že by jsme ji měli kopírovat, to ovšem říkají, protože věří, že by patřili k privilegiované třídě,, která má v číně skutečně všechno.

J. Babička 14.12.2014 18:09

Re: Holt- třeba číst, vidět i jiné jak domácí zdroje!

Ale milý Ćechvalo, vždyt si stačí prečíst Fučíkovu knihu "V zemi,,kde zítra, znamená již včera" a uvidíte, že v proruské propagandě jste proti němu pouhý amatér.

K. Jež 14.12.2014 13:25

Tak to Čína brzo klekne ::)))

To vypadá na dalšího diktátorka a revoluci. Asi už je zase co ukrást lidem, nebo těm co něco vydělali. ::)))


TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...