Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Aktivisté v Rusku chtějí přejmenovat město na ‚Putin‘, prý kvůli čisté vodě

Svět

  20:42
KRASNOKAMSK - Aktivisté z městečka Krasnokamsk v uralských horách usilují o jeho přejmenování. Nově by mělo nést jméno ruského prezidenta - Putin. Jde o reakci na údajnou neochotu zastupitelů řešit různé palčivé problémy, které město sužují. Když se bude jmenovat Putin, nikdo si prý nedovolí jeho problémy ignorovat.

Ruský prezident Vladimir Putin. foto: Reuters

„S tak skvělým jménem bude město prosperovat. Jeho představitelé budou povinni plnit své povinnosti a řešit problémy s čistou vodou, cestami, parky, školkami, infrastrukturou a dalšími palčivými problémy,“ stojí v textu petice, o níž informoval deník The Moscow Times.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Krasnokamsk nejvíce trápí problémy s vodovodním systémem, město díky nim de facto nemá přístup k čisté pitné vodě. I to má nové jméno napravit. Výzvu „Dejte Putinovi čistou vodu“ si prý nikdo netroufne ignorovat, myslí si jeden z organizátorů. Další praktickou výhodou bude prý boom turismu.

Shlédl hokejový zápas

Jako další důvod uvádí petice Putinovy zásluhy o Rusko a obzvláště Krasnokamsk. Pro město toho prý Putin „udělal skutečně hodně,“ píše se v textu. Putin navštívil Krasnokamsk v roce 2012, shlédl hokejový zápas a slíbil, že v příštím roce bude ve městě otevřena nová hokejová hala. I přes jeho slib, že se osobně zúčastní jejího otevření, však hala dodnes nestojí. Místní zpravodajský web Ura.ru obvinil zastupitele města z toho, že prezidentovi kazí jeho plány.

ČTĚTE TAKÉ:

Petice musí podle zákona získat do 11. dubna alespoň 3541 hlasů, aby se jí zastupitelé museli zabývat. Ke čtvrtečnímu ráno jich nasbírala osm, z toho dva byly proti.

Krasnoramsk se nachází v regionu Perm na Uralu, asi 1400 kilometrů od Moskvy.

Krasnoramsk se nachází v regionu Perm na Uralu, asi 1400 kilometrů od Moskvy.