1. března 2015 20:42 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Aktivisté v Rusku chtějí přejmenovat město na ‚Putin‘, prý kvůli čisté vodě

Ruský prezident Vladimir Putin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský prezident Vladimir Putin. | foto: Reuters

KRASNOKAMSK Aktivisté z městečka Krasnokamsk v uralských horách usilují o jeho přejmenování. Nově by mělo nést jméno ruského prezidenta - Putin. Jde o reakci na údajnou neochotu zastupitelů řešit různé palčivé problémy, které město sužují. Když se bude jmenovat Putin, nikdo si prý nedovolí jeho problémy ignorovat.

„S tak skvělým jménem bude město prosperovat. Jeho představitelé budou povinni plnit své povinnosti a řešit problémy s čistou vodou, cestami, parky, školkami, infrastrukturou a dalšími palčivými problémy,“ stojí v textu petice, o níž informoval deník The Moscow Times.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Krasnokamsk nejvíce trápí problémy s vodovodním systémem, město díky nim de facto nemá přístup k čisté pitné vodě. I to má nové jméno napravit. Výzvu „Dejte Putinovi čistou vodu“ si prý nikdo netroufne ignorovat, myslí si jeden z organizátorů. Další praktickou výhodou bude prý boom turismu.

Shlédl hokejový zápas

Jako další důvod uvádí petice Putinovy zásluhy o Rusko a obzvláště Krasnokamsk. Pro město toho prý Putin „udělal skutečně hodně,“ píše se v textu. Putin navštívil Krasnokamsk v roce 2012, shlédl hokejový zápas a slíbil, že v příštím roce bude ve městě otevřena nová hokejová hala. I přes jeho slib, že se osobně zúčastní jejího otevření, však hala dodnes nestojí. Místní zpravodajský web Ura.ru obvinil zastupitele města z toho, že prezidentovi kazí jeho plány.

ČTĚTE TAKÉ:

Petice musí podle zákona získat do 11. dubna alespoň 3541 hlasů, aby se jí zastupitelé museli zabývat. Ke čtvrtečnímu ráno jich nasbírala osm, z toho dva byly proti.

Krasnoramsk se nachází v regionu Perm na Uralu, asi 1400 kilometrů od Moskvy.

Krasnoramsk se nachází v regionu Perm na Uralu, asi 1400 kilometrů od Moskvy.

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz