Diskuse k článku: Alternativní podoba brexitu neprošla. Britský parlament neschválil labouristický návrh

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 41
  • Poslední: 28.2. 2019 15:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Patrick 28.2.2019 10:41

Toto druhe britske referendum, ktere na rozdil od toho prveho bylo neuveritelne hrozne (napr farage a jeho imitace Hitlera!!) opravdu desive a zmanipulovane. Melo sice povahu jen poradni ale o konecnem reseni mel rozhodnout parlament kralovstvi. Dalsi, treti referendum nema vubec smysl vyvolavat, byla by to blbost na entou, ktera by se vlekla v rozhadane spolecnosti desitky let! Britanie doposud zatim resila pomoci "Brexitu" pouze sve vnitrni politicke problemy. Nyni se konecne dostava do popredi zajmu politiku v parlamente jak z EU vystoupit, na posledni chvili, jak znam brity, dojde k reseni odsunu reseni a jak stale tvrdi premierka resit se bude konstruktivne, jako konstruktivne se resilo doposavad, konstruktivni reseni je to spravne reseni, proto my resime vzdy konstruktivne a na otazku jake jsou vysledky je vzdy odpoved : vysledkem je konstruktivni reseni.

Osobne prestavam mit pojem o tom, co znamena slovo konstruktivni, doufam, ze se to jednou dozvim, predem diky.

H. Bartova 28.2.2019 11:37

Prominte ale kdy bylo to druhe referendum na Brexit?Pokud vim tak bylo jen jedno.

VB by mela automaticky vystoupit 29/3 z EU bez dohody kdyz nebude vhodna dohoda do te doby podepsana mezi VB a EU.

J. Patrick 28.2.2019 14:22

23.06.2016.

Podle "lisabonske smlouvy cl. 50" muze kterykoli stat EU opustit, ale musi o tom uvedomit evropskou radu. Datem podani bezi dvouleta doba ve ktere se mohou dohodnout o drivejsim ci pozdejsim terminu vystupu. tato doba je urcena pro vzajemnou dohodu souvisejici s osamostatnenim.

Prvni referendum probehlo dne 05.06.1975 64,5 proti 32,77 procent, zbytek odevzdal prazdny papir.

P. Haraším 28.2.2019 8:51

https://www.blisty.cz/art/94669-theresa-mayova-vi-ze-referendum-o-brexitu-bylo-zkorumpovane-jak-muze-eu-prijmout-vysledek-zmanipulovaneho-referenda.html

K. Jakubec 28.2.2019 10:18

Nakonec všechny volby a referenda v EU i USA jsou zmanipulované , jen v Rusku maj polární žirafy...

H. Bartova 28.2.2019 11:40

Jednoduchy nazor, ale jsem si jista ze P -u -t-i - n ani jeho pratele rozhodne neseptali do ucha volicum co by meli skrtnout na volebnim listku.

H. Bartova 28.2.2019 8:49

Takovych nesmyslnych nazoru jakou jsou tady jsem uz dost dlouho necetla!

Plati vam nekdo za psani takovych blbinek? To je az neuveritelne. Tolik nazoru od" znalcu" V Britanie.

Pocitam tedy ze vsichni kteri urazite Brexit a obyvatele kteri pro nej volili, ze tedy zijete ve VB a ctete vsechnu propagandu a lze proti Brexitu?

Nove referendum na Brexit nebude, to by pak mohlo byt treti, atd. Prece nemuzete mit referenda tak dlouho, az to bude souhlasit s temi kteri chteji zastavit Brexit? A ti by stejne ani ted nevyhrali, pres vsechny falesne statistiky.

Zajimave je, ze slavne statistiky predpovedeli opacne vysledky referenda. Rozhodne nepredpovedeli vysledek ktery nastal, protoze vlada si byla jista v te dobe ze lide budou volit pro EU.

Proc vlastne Cesko nema referendum a proc vsechny zeme v EU nemaji referendum jestli jeste chteji zustat v EU? Volbami by se alespon zjistilo co si obyvatele mysli ted a ne jak mysleli pred 20-30 -40 lety? Tak verte co chcete!

No a urcite, uz vidim jak

M. Pačes 28.2.2019 9:13

Máte pravdu, v lidovém hlasování lid VB rozhodl o vystoupení z EU a tak nevím co tady řešíme.

M. Půbal 28.2.2019 12:28

+1

J. Sýkora 28.2.2019 8:47

Njn, za to zase může EU.

K. Čtvrtý 28.2.2019 4:39

Krasna ukazka toho, jak se maji volice u pr**le. Neni duvod vyhlasovat nove referendum, to vy zmetkove se neumite dohodnout. Od sameho zacatku hrajete na volice levotu. No budete za saska Evropy, vase vec.

K. Páč 28.2.2019 7:04

Proč britským voličům odpíráte referendum? Není to nejvyšším vyjádřením demokracie?

J. Husařík 28.2.2019 7:20

Dodnes se nedokázali dohodnout, jak by měli odejít. To je problém. Další problém je, že se ukazuje, že za příznivci Brexitu, byly ruské peníze a hodně se lhalo. Další problém je, že se rychle ukázalo, že jsou sami voliči zděšení ze svého rozhodnutí a většina dle mnoha následujících průzkumů veřejného mínění, Brexit nepodporuje. Jsou to už téměř 3 roky a proč by se při všech těch pochybnostech neměli politici zeptat znovu, zda to skutečně myslí pořád stejně vážně, když jsou známi tyto pochybnosti? Čím dál tím více se ukazuje, že to pro běžné Brity výhodné nebude. Už dnes řada firem raději z Británie odchází a nebo si pro sichr otevírají své pobočky na kontinentu. Jestliže jsou pochybnosti, je přece správné se znovu voličů zeptat a jestli si jste naprosto jistý svým míněním, že to Britové určitě chtějí, pak nechápu ty pochybnosti. Ostatně, je to jejich země a vše co si tam odhlasují, je jen jejich záležitost. A bylo by nesmyslné vystoupit a pak třeba za deset let znovu vstupovat.

K. Jakubec 28.2.2019 8:09

Samozřejmě , za vše můžou Rusové...a kanárci , ti taky do nich hučeli.

J. Husařík 28.2.2019 8:44

Samozřejmé to není, to je od Vás docela hloupé. Nicméně, Putin je prostě někdo, kdo se nedokáže zapřít ani ve své současné funkci a pracuje podle toho, co se naučil. Kromě toho, ta odhalení jsem neučinil já, ale novináři, politici i tajné služby. Důležité je, to nějak vnímat a dát to do souvislostí. Nejsem to ani já, kdo by rozhodoval, byť jen o jediné sankci na rusko. To snad chápete. Máte snad všechny ty lidi za slepce a pomatence? Ta rozhodnutí byla učiněna na základě dlouhých debat i na základě vyjádření z ruské strany. Víte, kdyby například na TV Fox News, někdo blízký Bílému Domu říkal, jakým způsobem do 5 minut zničí rusko a kam přesně bude zacílen útok, to by byl od příznivců ruska kvikot. Lze chápat, že to je určeno ruskému publiku, ale je to něco takového vůbec normální? A nutno říci, že z ruské strany tyto činy spíše gradují.

J. Husařík 28.2.2019 8:59

V rusku se o nás neustále lže. Je to několik dnů, co jsem si psal s jedním rusem a ten mi docela vážně tvrdil, že Češi provozovali koncentrační tábory, kde zahynulo tisíce rusů. Tvrdil mi, že mezi lety 1918 - 1921, jsme My napadli rusko. Zcela opominul to, že šlo o lidi, kteří tam byli původně v rámci Rakousko Uherské armády a z ní se oddělili a kteří se snažili dostat co nejrychleji domů, ale směrem na západ to nebylo možné, museli tedy na východ. Nechtěli se nechat pozabíjet bolševiky a tak se museli probít. Mimochodem, Českoslovenští legionáři jsou jediní, kteří v posledních staletích dokázali se zbraní v ruce, projít celým ruskem/SSSR od západu na východ. Samozřejmě, oni neměli stejný cíl jako Napoleon a nebo Hitler, ale nenechali se porazit. Když tedy někdo tvrdí, že nikdo nedokázal rusa porazit, tak to není pravda, protože v minulém století, to byli Češi a Slováci. Zní to neuvěřitelně, ale je to pravda.

J. Patrick 28.2.2019 10:26

Jen pozn. Napoleon a Hitler byli naprosto odlisne osobnosti s jinymi cili. Napoleon pred napadenim Ruska byl bran v Evrope jako osvoboditel, proto za nej tez bojovali cizi armady. Napadeni Ruska vyvolalo nedodrzeni smlouvy ohledne embarga. Mozna se tyto souvislosti v ceske literature a skolstvi nevyskytuji. Bylo by lepe, kdyby se Napoleon na Rusko vykaslal a celou vec resil jinak, rusove nebyli navic schopni celit tak velike armade a z Moskvy utekli pred tim, nez ji podpalili.

Je pravda, ze cesi byli soucasti armady, ktera defakto rozpoutala nejvetsi svetovy valecny konflikt. Je tez pravda, ze mnoho z nich prechazela, jak pisete, na druhou stranu do svobodnych demokracii a to pomohlo tez k rozpadu monarchie a vzniku samostatneho "ceskoslovenskeho" statu.

K. Jakubec 28.2.2019 10:31

To o těch legiích vím jen tak okrajově . Nepřímo snad zapříčinili nebo urychlili vyvraždění carské rodiny . Škoda že to období se u nás moc neprezentuje . Žáden Hitler či Napoleon , ale naše legie . Vtipné.

Jinak já moc vlivu Ruska na evropské události nevěřím . Ano , je hybridní válka , ale ta je snad obousměrná . Vysílání BBC , Hlasu Ameriky či Svobodné Evropy do Ruska je snad vysílání pro ruské zahrádkáře ? Dle mého jak byla propagandy za komoušu , že vše co je od západu je hrozné tak teď dle mého je to podobné...jen strany se zaměnily.

P. Haraším 28.2.2019 8:57

Má smysl vám posílat odkazy, dle kterýchje zřejmé, že za brexitem, tedy za hlasováním byly russácké zloděngy?

H. Bartova 28.2.2019 11:25

Jak to vsechno vite, zijete v Britanii?

P. Haraším 28.2.2019 15:37

tak třeba tím, že umím číst...kauzy milionáře Bankse určitě znáte...viz jeho korupce z Kremlu.

T. Beren 27.2.2019 22:06

Referendum o verohodne podobe brexitu je jen o trochu mensi blbost, nez bylo referendum v r. 2016. Poslanci by se meli shodne vykaslat na plebs, ktery tim zpackanym referendem zpusobil jenom skody, a maji nejvyssi cas zacit se chovat statotvorne. To znamena omluvit se EU za 2 roky zmatecnych jednani a shodit tu volovinu se stolu. Vsichni rozumni lide pochopi, ze kvuli hloupe neodpovedne luze neni mozne poskodit zemi takovym zpusobem.

P. Dvořák 27.2.2019 23:49

Jsem fakt na vážkách, jestli je to provokace, recese nebo jste opravdu postižený.

Š. Apolen 28.2.2019 0:09

Dvořáku, to je smutná pravda pro Brity.

I. Kellner 28.2.2019 0:12

Kdyby toho blba Británie slyšela, utekla by co nejrychleji a nejdál.

Š. Apolen 28.2.2019 1:18

Jak to Británie udělá, když nemá nohy ? :-))

J. Sinnreich 28.2.2019 0:13

Souhlas. Luza nema co mluvit do toho, co rozhodnou komisari v Bruselu. S Bruselem na vecne casy a nikdy jinak !

K. Páč 28.2.2019 7:05

A odkad pocházejí komisaři z v Bruselu? Neposlali jste si tam Jourovou, aby byla hlasem ČR v EU? Hořekujete také nad tím že se zákony dělají "v Praze"?

K. Jakubec 28.2.2019 2:46

Současný počet příznivců Brexitu je víceméně stejný jak při referendu . Jeden z jeho hlavních důvodu byl velký příliv migrantů ze státu střední Evropy....

K. Čtvrtý 28.2.2019 4:41

Nebyl tvuj dedek Gottwald? Retoriku mas stejnou.