Diskuse k článku: Alternativní podoba brexitu neprošla. Britský parlament neschválil labouristický návrh

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 41
  • Poslední: 28.2. 2019 15:37
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
P. Haraším 28.2.2019 15:37

tak třeba tím, že umím číst...kauzy milionáře Bankse určitě znáte...viz jeho korupce z Kremlu.

J. Patrick 28.2.2019 14:22

23.06.2016.

Podle "lisabonske smlouvy cl. 50" muze kterykoli stat EU opustit, ale musi o tom uvedomit evropskou radu. Datem podani bezi dvouleta doba ve ktere se mohou dohodnout o drivejsim ci pozdejsim terminu vystupu. tato doba je urcena pro vzajemnou dohodu souvisejici s osamostatnenim.

Prvni referendum probehlo dne 05.06.1975 64,5 proti 32,77 procent, zbytek odevzdal prazdny papir.

M. Půbal 28.2.2019 12:28

+1

H. Bartova 28.2.2019 11:40

Jednoduchy nazor, ale jsem si jista ze P -u -t-i - n ani jeho pratele rozhodne neseptali do ucha volicum co by meli skrtnout na volebnim listku.

H. Bartova 28.2.2019 11:37

Prominte ale kdy bylo to druhe referendum na Brexit?Pokud vim tak bylo jen jedno.

VB by mela automaticky vystoupit 29/3 z EU bez dohody kdyz nebude vhodna dohoda do te doby podepsana mezi VB a EU.

H. Bartova 28.2.2019 11:25

Jak to vsechno vite, zijete v Britanii?

J. Patrick 28.2.2019 10:41

Toto druhe britske referendum, ktere na rozdil od toho prveho bylo neuveritelne hrozne (napr farage a jeho imitace Hitlera!!) opravdu desive a zmanipulovane. Melo sice povahu jen poradni ale o konecnem reseni mel rozhodnout parlament kralovstvi. Dalsi, treti referendum nema vubec smysl vyvolavat, byla by to blbost na entou, ktera by se vlekla v rozhadane spolecnosti desitky let! Britanie doposud zatim resila pomoci "Brexitu" pouze sve vnitrni politicke problemy. Nyni se konecne dostava do popredi zajmu politiku v parlamente jak z EU vystoupit, na posledni chvili, jak znam brity, dojde k reseni odsunu reseni a jak stale tvrdi premierka resit se bude konstruktivne, jako konstruktivne se resilo doposavad, konstruktivni reseni je to spravne reseni, proto my resime vzdy konstruktivne a na otazku jake jsou vysledky je vzdy odpoved : vysledkem je konstruktivni reseni.

Osobne prestavam mit pojem o tom, co znamena slovo konstruktivni, doufam, ze se to jednou dozvim, predem diky.

K. Jakubec 28.2.2019 10:31

To o těch legiích vím jen tak okrajově . Nepřímo snad zapříčinili nebo urychlili vyvraždění carské rodiny . Škoda že to období se u nás moc neprezentuje . Žáden Hitler či Napoleon , ale naše legie . Vtipné.

Jinak já moc vlivu Ruska na evropské události nevěřím . Ano , je hybridní válka , ale ta je snad obousměrná . Vysílání BBC , Hlasu Ameriky či Svobodné Evropy do Ruska je snad vysílání pro ruské zahrádkáře ? Dle mého jak byla propagandy za komoušu , že vše co je od západu je hrozné tak teď dle mého je to podobné...jen strany se zaměnily.

J. Patrick 28.2.2019 10:26

Jen pozn. Napoleon a Hitler byli naprosto odlisne osobnosti s jinymi cili. Napoleon pred napadenim Ruska byl bran v Evrope jako osvoboditel, proto za nej tez bojovali cizi armady. Napadeni Ruska vyvolalo nedodrzeni smlouvy ohledne embarga. Mozna se tyto souvislosti v ceske literature a skolstvi nevyskytuji. Bylo by lepe, kdyby se Napoleon na Rusko vykaslal a celou vec resil jinak, rusove nebyli navic schopni celit tak velike armade a z Moskvy utekli pred tim, nez ji podpalili.

Je pravda, ze cesi byli soucasti armady, ktera defakto rozpoutala nejvetsi svetovy valecny konflikt. Je tez pravda, ze mnoho z nich prechazela, jak pisete, na druhou stranu do svobodnych demokracii a to pomohlo tez k rozpadu monarchie a vzniku samostatneho "ceskoslovenskeho" statu.

K. Jakubec 28.2.2019 10:18

Nakonec všechny volby a referenda v EU i USA jsou zmanipulované , jen v Rusku maj polární žirafy...

M. Pačes 28.2.2019 9:13

Máte pravdu, v lidovém hlasování lid VB rozhodl o vystoupení z EU a tak nevím co tady řešíme.

J. Husařík 28.2.2019 8:59

V rusku se o nás neustále lže. Je to několik dnů, co jsem si psal s jedním rusem a ten mi docela vážně tvrdil, že Češi provozovali koncentrační tábory, kde zahynulo tisíce rusů. Tvrdil mi, že mezi lety 1918 - 1921, jsme My napadli rusko. Zcela opominul to, že šlo o lidi, kteří tam byli původně v rámci Rakousko Uherské armády a z ní se oddělili a kteří se snažili dostat co nejrychleji domů, ale směrem na západ to nebylo možné, museli tedy na východ. Nechtěli se nechat pozabíjet bolševiky a tak se museli probít. Mimochodem, Českoslovenští legionáři jsou jediní, kteří v posledních staletích dokázali se zbraní v ruce, projít celým ruskem/SSSR od západu na východ. Samozřejmě, oni neměli stejný cíl jako Napoleon a nebo Hitler, ale nenechali se porazit. Když tedy někdo tvrdí, že nikdo nedokázal rusa porazit, tak to není pravda, protože v minulém století, to byli Češi a Slováci. Zní to neuvěřitelně, ale je to pravda.

P. Haraším 28.2.2019 8:57

Má smysl vám posílat odkazy, dle kterýchje zřejmé, že za brexitem, tedy za hlasováním byly russácké zloděngy?

P. Haraším 28.2.2019 8:51

https://www.blisty.cz/art/94669-theresa-mayova-vi-ze-referendum-o-brexitu-bylo-zkorumpovane-jak-muze-eu-prijmout-vysledek-zmanipulovaneho-referenda.html

H. Bartova 28.2.2019 8:49

Takovych nesmyslnych nazoru jakou jsou tady jsem uz dost dlouho necetla!

Plati vam nekdo za psani takovych blbinek? To je az neuveritelne. Tolik nazoru od" znalcu" V Britanie.

Pocitam tedy ze vsichni kteri urazite Brexit a obyvatele kteri pro nej volili, ze tedy zijete ve VB a ctete vsechnu propagandu a lze proti Brexitu?

Nove referendum na Brexit nebude, to by pak mohlo byt treti, atd. Prece nemuzete mit referenda tak dlouho, az to bude souhlasit s temi kteri chteji zastavit Brexit? A ti by stejne ani ted nevyhrali, pres vsechny falesne statistiky.

Zajimave je, ze slavne statistiky predpovedeli opacne vysledky referenda. Rozhodne nepredpovedeli vysledek ktery nastal, protoze vlada si byla jista v te dobe ze lide budou volit pro EU.

Proc vlastne Cesko nema referendum a proc vsechny zeme v EU nemaji referendum jestli jeste chteji zustat v EU? Volbami by se alespon zjistilo co si obyvatele mysli ted a ne jak mysleli pred 20-30 -40 lety? Tak verte co chcete!

No a urcite, uz vidim jak

J. Sýkora 28.2.2019 8:47

Njn, za to zase může EU.

J. Husařík 28.2.2019 8:44

Samozřejmé to není, to je od Vás docela hloupé. Nicméně, Putin je prostě někdo, kdo se nedokáže zapřít ani ve své současné funkci a pracuje podle toho, co se naučil. Kromě toho, ta odhalení jsem neučinil já, ale novináři, politici i tajné služby. Důležité je, to nějak vnímat a dát to do souvislostí. Nejsem to ani já, kdo by rozhodoval, byť jen o jediné sankci na rusko. To snad chápete. Máte snad všechny ty lidi za slepce a pomatence? Ta rozhodnutí byla učiněna na základě dlouhých debat i na základě vyjádření z ruské strany. Víte, kdyby například na TV Fox News, někdo blízký Bílému Domu říkal, jakým způsobem do 5 minut zničí rusko a kam přesně bude zacílen útok, to by byl od příznivců ruska kvikot. Lze chápat, že to je určeno ruskému publiku, ale je to něco takového vůbec normální? A nutno říci, že z ruské strany tyto činy spíše gradují.

J. Husařík 28.2.2019 8:10

Kdyby Putin nebyl, nebylo by potřeba řešit spoustu problémů, které by prostě neexistovaly. To je snad jednoduché. Kdo tady řešil rusko před dvanácti lety. Začalo se s tím po obsazení části Gruzie v roce 2008. A více po obsazení Krymu a okopávání Ukrajiny. Plus a plus a plus další desítky událostí za nimiž vždy stálo a stojí rusko. Je toho čím dál tím více. Desítky vražd, desetitisíce zabitých ve válečných konfliktech přímo vyvolaných rozhodnutím Putina, zkažené obchody ruska s ostatními zeměmi, odchod investic z ruska. Putin je problém pro nás, ale daleko větší problém je pro samotné rusko. Nebýt toho, nikdo by tady neřešil Putina a toho co provádí a samozřejmě ani rusko. Lze jen doufat, že se rusko Putina co nejdříve zbaví a že tam dosedne někdo rozumnější, kdo chce spolupracovat a obchodovat a ne všechny kolem okopávat do kotníků. To žádný pozitivní smysl.

K. Jakubec 28.2.2019 8:09

Samozřejmě , za vše můžou Rusové...a kanárci , ti taky do nich hučeli.

J. Husařík 28.2.2019 7:20

Dodnes se nedokázali dohodnout, jak by měli odejít. To je problém. Další problém je, že se ukazuje, že za příznivci Brexitu, byly ruské peníze a hodně se lhalo. Další problém je, že se rychle ukázalo, že jsou sami voliči zděšení ze svého rozhodnutí a většina dle mnoha následujících průzkumů veřejného mínění, Brexit nepodporuje. Jsou to už téměř 3 roky a proč by se při všech těch pochybnostech neměli politici zeptat znovu, zda to skutečně myslí pořád stejně vážně, když jsou známi tyto pochybnosti? Čím dál tím více se ukazuje, že to pro běžné Brity výhodné nebude. Už dnes řada firem raději z Británie odchází a nebo si pro sichr otevírají své pobočky na kontinentu. Jestliže jsou pochybnosti, je přece správné se znovu voličů zeptat a jestli si jste naprosto jistý svým míněním, že to Britové určitě chtějí, pak nechápu ty pochybnosti. Ostatně, je to jejich země a vše co si tam odhlasují, je jen jejich záležitost. A bylo by nesmyslné vystoupit a pak třeba za deset let znovu vstupovat.

K. Páč 28.2.2019 7:05

A odkad pocházejí komisaři z v Bruselu? Neposlali jste si tam Jourovou, aby byla hlasem ČR v EU? Hořekujete také nad tím že se zákony dělají "v Praze"?

K. Páč 28.2.2019 7:04

Proč britským voličům odpíráte referendum? Není to nejvyšším vyjádřením demokracie?

K. Čtvrtý 28.2.2019 4:41

Nebyl tvuj dedek Gottwald? Retoriku mas stejnou.

K. Čtvrtý 28.2.2019 4:39

Krasna ukazka toho, jak se maji volice u pr**le. Neni duvod vyhlasovat nove referendum, to vy zmetkove se neumite dohodnout. Od sameho zacatku hrajete na volice levotu. No budete za saska Evropy, vase vec.

K. Jakubec 28.2.2019 2:46

Současný počet příznivců Brexitu je víceméně stejný jak při referendu . Jeden z jeho hlavních důvodu byl velký příliv migrantů ze státu střední Evropy....

Š. Apolen 28.2.2019 1:18

Jak to Británie udělá, když nemá nohy ? :-))

Š. Apolen 28.2.2019 1:16

Já si to nemyslím, spíš mi tak připadali. Že vhazovali lístky do uren v nějaké opojení. To ani Farage nemusel rozdávat koblížky. To referendum bylo uspěchané, nebyla k němu dostatečná příprava, Odpovědi na důsledky, které z něho vzejdou. Teď teprve Britové ty důsledky vidí.

P. Dvořák 28.2.2019 0:20

Apolen, nechte si svoje rozkazy. Dodnes jsem až na vojnu bez nich žil docela spokojeně a hodlám i nadále.

Kdo je pako se už ukázalo ve vašem příspěvku: Š. Apolen 28.2.2019 0:12. Proč si myslíte, že při prvním referendu byla většina Britů ožralá?

Š. Apolen 28.2.2019 0:19

Putina z toho nebudu obviňovat, ale Nigel Farage, jak byl před referendem aktivní, tak po referendu se po něm slehla zem. Třeba dostal strach, že bude muset výsledek referenda uvádět v život, což zbylo na Theresu May. Ta také asi nevěděla, do čeho jde.

I. Kellner 28.2.2019 0:19

No to byste zase čuměl.