Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Amerika na posledním místě? Trumpův nový hotel má vybavení z Mexika i Číny

Svět

  6:00
WASHINGTON/PRAHA - Povlečení z Itálie, televize z Mexika, nebo župany a koupací čepice z Číny. Ačkoliv prezident Donald Trump prosazuje politiku „America first - Amerika na prvním místě“, pro jeho podnikání to zřejmě neplatí. Reportér Daily Mirror navštívil hotel s Trumpovým jménem ve Washingtonu. Americký původ měly v pokoji jen chipsy a dortík.

Donald Trump foto: Reuters

Nový hotel se nachází přes ulici od Bílého domu. „Při vstupu do hotelu se na televizní obrazovce objevila část inauguračního proslovu, ‚Každé rozhodnutí v oblastech obchodu, daní, imigrace i zahraničních věcí, bude uděláno tak, aby prospívalo americkým pracovníkům a rodinám,‘“ píše deník Daily Mirror.

Reportér Daily Mirror navštívil hotel Donalda Trumpa.

Navzdory Trumpovu slibu „Nakupovat americké výrobky a zaměstnávat Američany“, se v jeho hotelu ve Washingtonu objevuje daleko více zahraničních předmětů, než amerických. Prezident sice vyhrožuje uvalením až dvacetiprontní daně na zboží z Mexika, sám ale všech svých 263 pokojů vybavil televizemi Samsung vyrobenými v mexické Tijuaně měsíce poté, co Trump zaútočil na americké firmy za to, že nechají vyrábět zboží v Mexiku.

Televize vyrobená v Mexiku. Trump hotel ve Washingtonu navštívil reportér Daily...

„Trump během své kampaně řekl o Mexičanech, že jsou to vrazi a násilníci, ale nějak zapomněl zmínit, že byl tak unesen jejich schopností vyrábět televize,“ řekl novinářům jeden z hostů.

Pokoje jsou také vybaveny celou řadou předmětů vyrobených v zemi, kterou Trump obvinil z „masivní krádeže intelektuálního majetku“, v Číně.

Čtyři lampy, dva župany, řada koupelových přípravků i koupací čepice pochází z Číny. Další průzkum novinářů ukázal na okázalé italské povlečení, drahou kanadskou kosmetiku, německé porcelánové hrnečky značky Villeroy&Boch, dva telefony původem z Malajsie, nebo třeba i švýcarskou ledničku.

Protiimigrační dekret pobouřil stát Washington. Ten za to Trumpa zažaluje

Novináři Daily Mirror také nalezli i mosazné odpadkové koše z Velké Británie, společně s podnosy, kovovými kbelíky na led, nebo obaly na krabici s kapesníky, pocházející ze stejné země.

Korán i s kompasem až na pokoj

Pokrytectví podle reportéra pokračovalo i po otevření komody vedle postele. Ačkoliv prezident Trump prosazuje protiimigrační politiku namířenou i vůči muslimům, v jeho novém hotelu leží vedle postele seznam knih k zapůjčení, mezi nimiž je i Korán, ale také Talmud.

Postel s italským povlečením, nebo lampy vyrobené v Číně. Hotel Donalda Trumpa...

Po zavolání na recepci si mohou hosté muslimského vyznání objednat na pokoj svatou knihu islámu v arabštině i angličtině společně s koberečkem na modlení a kompasem ukazujícím na Mekku.

I přes Trumpovu politiku „Amerika na prvním místě“ byla v hotelovém pokoji k nalezení pouze dvě položky americké provenience. Chipsy a čokoládové pochutiny ve formě zlatých cihel.

Podle novináře, který hotel navštívil, ani zaměstnanci nejsou Američané a dokonce samotný ředitel hotelu je původem Francouz. Trump byl v minulosti již několikrát kritizován, nejen kvůli budově, ale také kvůli tomu, že zaměstnával své pracovníky načerno.

Autor:

Mohlo by vás zajímat