Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Američan plánoval teroristický útok na Den nezávislosti, chtěl odpálit bombu

Svět

  18:52
New York - Bezpečnostní jednotky v Clevelandu na severovýchodě USA zadržely amerického občana, který plánoval během oslav Dne nezávislosti 4. července provést teroristický bombový útok. V pondělí o tom informoval Federální úřad pro vyšetřování (FBI), napsala agentura Reuters.

Americká vlajka. foto: Shutterstock

Dopadeným je 48letý rodilý Američan Demetrius Pitts, který se ve vlasti radikalizoval a slíbil věrnost teroristickému hnutí Al-Káida. Zadržen byl v neděli poté, co na schůzce s agentem FBI pracujícím v utajení řekl, že chce umístit bombu v Clevelandu na místě oslav nezávislosti a že plánuje další údery v Clevelandu a také ve Filadelfii.

„Budu v centru, protože tu věc chci vidět bouchnout, někde tam budu,“ cituje FBI Pittse v dokumentech pro soud. Pitts také agentovi řekl, že by chtěl dát dětem vojáků auta na dálková ovládání naložená trhavinami, takže děti poté nevědomky výbušniny odpálí.

Pitts byl prozatím obviněn z materiální podpory zahraniční teroristické organizace, za což mu hrozí až 20 let ve vězení.

Autor:

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Mohlo by vás zajímat