Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Americký pár zneužíval své děti. Trýznil je hladem a hlasitou hudbou

Svět

  12:20aktualizováno  14:13
Případ týrání dětí řeší policie v americkém městě Tucson ve státě Arizona. Tři dívky ve věku od 12 do 17 let zde údajně drželi až dva roky v zajetí jejich matka a otčím, kteří je prý mimo jiné mučili nepřetržitou hlasitou hudbou. Dvěma sestrám se podařilo v úterý uniknout na svobodu, třetí osvobodili policisté.

Fernando Richter a Sophia Richterová na kombinovaném policejním snímku foto: Reuters

O mnohaměsíčním týrání sester ve věku 12, 13 a 17 let v jednom z domů ve městě Tucson ve státě Arizona se policie dozvěděla v úterý, když se mladším dvěma dívkám podařilo prchnout a upozornit sousedy. Nejstarší děvče pak policisté našli zamčené v jejím pokoji. Vyšetřovatelům dívky vypověděly, že "byly vězněny ve svých pokojích nejméně nekolik posledních měsíců a možná i dva roky."

Děvčata byla podvyživená a extrémně špinavá, cituje policejní zprávu ze zásahu stanice CNN. Nemyly se podle svých slov nejméně čtyři měsíce a byly nuceny používat šatní skříně místo toalety. "Drželi je ve špíně a údajně jím dávali najíst jen jednou denně," uvedl na středeční tiskové konferenci k případu šéf tucsonské policie Roberto Villasenor.

ČTĚTE TAKÉ:

Rodiče dívky podle jejich výpovědí trýznili za zamčenými dveřmi pouštěním hlasité hudby nebo šumu bez přestání ve dne i v noci. Zasahující policisté potvrdili, že při osvobozování nejstaršího z děvčat hrála v jejím pokoji velmi hlasitá hudba. Z chodby ji prý ale nebylo možné slyšet, protože místnost byla zvukově izolovaná.

Interiér domu manželů Richterových, kde byly dívky vězněny

Interiér domu manželů Richterových, kde byly dívky vězněny

Uvnitř domu posléze policisté našli důmyslný bezpečnostní systém s alarmem. Taktéž objevili audio a video systém, pomocí kterého údajně sledovali dívky při jejich týrání. Když se zdálo, že jim daná hudba nevadí, ihned ji přepnuli na jinou nebo pustili šum, uvedl Villasenor.

Policie již oba rodiče, dvaatřicetiletou Sophii Richterovou a o dva roky staršího Fernanda Richtera, zatkla. Žena čelí obvinění z fyzického a psychického týrání dětí a trojnásobného únosu. Nevlastní otec byl obviněn také ze sexuálního zneužívání nezletilé osoby. Policie však otázku případného sexuálního zneužívání dívek odmítla zatím komentovat. "Máme dost důkazů k jeho odsouzení," uvedl stroze Villasenor.

Babička tvrdí, že dívka přehání. Opak má dokázat deník

Že by však dívky měly být dlouhé měsíce vězněny, odmítá jejich babička. Ta jednomu z novinářů přítomných na středeční tiskové konferenci řekla, že děvčata přehánějí. Podle jejího tvrzení byly děti vzdělávány doma a ven nesměly proto, že se jejich rodičům nezdálo okolí domu.

Snímek manželů Richterových ve vysílání americké stanice CNN

Snímek manželů Richterových ve vysílání americké stanice CNN

Opak má teď dokázat deník nejstarší z dívek, po němž ve středu v domě pátrali policisté. Děvče si ho podle všeho vedlo posledních 18 měsíců. Proti vysvětlení babičky dívek také svědčí to, že alarm byl namontován i na dveře uvnitř domu, nejen vstupní. Děti byly také pod neustálým dohledem bezpečnostních kamer ve svých pokojích, namítá policejní šéf Villasenor.

Podle něj byly dívky zaskočené, když se všechny tři po osvobození shledaly. "Vypadalo to, že se navzájem nějakou dobu neviděly," řekl. Sousedé, kteří žili hned vedle Richterových od sprna, vypověděli, že nikdy žádné z dětí za celou dobu neviděli.

Autoři:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat