19. listopadu 2017 17:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Americký torpédoborec se u Japonska srazil s remorkérem

Americký torpédoborec USS Benfold. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký torpédoborec USS Benfold. | foto: U.S. Navy

Americký torpédoborec USS Benfold byl u japonských břehů při kolizi s remorkérem lehce poškozen, incident se stal během nácviku vlečení. V neděli to oznámilo americké námořnictvo. Pro tichomořskou flotilu Spojených států je to v letošním roce další nehoda, která se tentokrát obešla bez zraněných.

Americký torpédoborec se s remorkérem srazil v Sagamském zálivu na východním pobřeží středního Japonska. Komerčnímu remorkéru během cvičení vysadil pohon a plavidlo nesené proudem následně vrazilo do torpédoborce. Ten podle námořnictva ze srážky vyvázl s minimálními škodami. Jejich rozsah s výjimkou odřeniny na boku námořnictvo neupřesnilo.

„Benfold zůstává na moři, o svůj pohon nepřišel,“ uvedlo námořnictvo s tím, že japonský remorkér do přístavu v Jokosuce odtáhlo jiné plavidlo.

Letos bylo při srážkách postiženo několik lodí americké tichomořské flotily. Ta nejtragičtější se stala v srpnu u Singapuru, kde se torpédoborec USS John McCain střetl s ropným tankerem, tehdy zahynulo deset amerických námořníků. V červnu zahynulo sedm Američanů, když se u Jokosuky torpédoborec USS Fitzgerald srazil s kontejnerovou lodí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz