• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Americký voják odpočívá během noční mise v afghánském  údolí Péš.

Americký voják odpočívá během noční mise v afghánském údolí Péš. | foto: Reuters

Americký veterán žaluje stát. Kvůli lékařům přišel o penis

Svět
  •   19:11
LOUISVILLE - Americký válečný veterán požádal u soudu ve státě Kentucky o odškodnění od úřadů ve výši deset milionů dolarů (193 milionů korun) za to, že nevhodná pooperační péče vedla k omrznutí a zanícení jeho penisu, který mu musel být kvůli tomu z velké části amputován.

Postižený jednašedesátiletý Michael Nash byl v roce 2010 na nezbytné operaci kvůli penisovému implantátu a obřízce ve státní nemocnici pro veterány v Lexingtonu ve státě Kentucky.

ČTĚTE TAKÉ:

Zdravotní sestra po zákroku 19 hodin pokládala led na jeho třísla. To později vedlo k tomu, že mu musela být amputováno 127 milimetrů jeho penisu. Nyní Nashe čeká opravná operace penisu, aby mohl alespoň normálně močit, uvedl před soudem Nashův advokát Larry Jones.

Úřady pro válečné veterány se podle AP k případu nevyjádřily. V červenci podobná Nashova tvrzení odmítly. "Jsme přesvědčeni, že u zmiňované újmy nedošlo k nějaké nedbalosti ze strany ministerstva pro záležitosti veteránů či některých jeho zaměstnanců. Vaše tvrzení proto odmítáme," napsala tehdy stěžovateli představitelka úřadu v Kentucky Melinda Fricková.

Autoři: Lidovky.cz, ČTK