Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Američtí agenti jsou idioti, řekla kolumbijská prostitutka

Čtyřiadvacetiletá Dania nedostala za sexuální služby zaplaceno domluvenou částku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtyřiadvacetiletá Dania nedostala za sexuální služby zaplaceno domluvenou částku. |

BOGOTÁ Prostitutka, která v Kolumbii vyvolala skandál kolem agentů americké vládní tajné služby, označila tyto zákazníky za "idioty". Kdyby prý byla sama špionkou a chtěla od Američanů vyzvědět citlivé informace o bezpečnosti amerického prezidenta Baracka Obamy, nebyl by to pro ni žádný problém.

Kolumbijka tvrdí, že s jedním z agentů v kolumbijské Cartageně strávila v noci z 11. na 12. dubna pět hodin. Právě kvůli hádce mezi ní a agentem ohledně placení za poskytnutou intimní "službu" skandál vyšel najevo.

K TÉMATU:

Noc ve společnosti asi 20 prodejných žen tehdy strávila v hotelu skupina celkem 12 agentů. Bylo to jen pár dní před Obamovým příletem do Kolumbie na celoamerický summit.

"Ten muž celou noc spal," řekla žena, která se podle jejího právníka jmenuje Dania Londonová Suárezová. "Kdybych chtěla, mohla jsem se prohrabat všemi jeho doklady, peněženkou, kufříkem," tvrdí.

'Jestliže jsou idioti agenti, co teprve vyšetřovatelé?'

Řekla, že agenti zapojení do aféry jsou blázni, jestliže se mají starat o Obamovu bezpečnost a připustili něco takového. "Když jsem řekla 'Zavolám policii, aby mi zaplatili', a jim to nevadilo, neuvědomili si závažnost problému?" řekla prostitutka v rozhovoru s kolumbijskou rozhlasovou stanicí W Radio.

Londonová připustila, že agent se nepředstavil jako člen Obamovy bezpečnosti a ani v jeho pokoji si nevšimla ničeho, co by svědčilo o jeho povolání, kromě hnědé uniformy.

V 90minutovém rozhovoru také řekla, že v kontaktu s ní není žádný americký vyšetřovatel. "Jestliže jsou idioti agenti tajné služby, co teprve vyšetřovatelé?" poznamenala.

Prostitutka potvrdila i dosud známé skutečnosti, jako například to, že agent odmítal zaplatit dohodnutou částku 800 dolarů (přes 15.000 korun) a že jeho kolegové byli opilí. "Kupovali alkohol, jako by kupovali vodu," řekla.

Můj život je v troskách, klidně i zapózuji nahá, říká žena

Kdyby prý věděla, že její zákazník je americký agent, nikdy by se prý o peníze nepřela veřejně. "Můj život je prakticky v troskách," řekla Londonová. "Mé jméno je pošpiněno," dodala žena, jejíž fotografie z Facebooku kolovala internetem.

Matka devítiletého chlapce, kterého prý měla ve svých 17 letech, po aféře raději odjela z Kolumbie. Připustila ale, že by teď svůj příběh ráda prodala a byla by také ochotná zapózovat nahá.

Aféra vyvolala v USA pobouření a někteří zákonodárci začali klást otázky, zda incident nebyl systémovým selháním celé tajné služby a zda mohl znamenat prezidentovo ohrožení. Republikáni označili skandál za další příznak dezorganizace Obamovy vlády.

Kvůli aféře už tajnou službu opustilo šest agentů, kteří byli do incidentu zapojeni.

,

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

TESTUJEME: Jak zavádět lepek, aby byl kámoš? Ochutnali jsme nové kaše od Nestlé
TESTUJEME: Jak zavádět lepek, aby byl kámoš? Ochutnali jsme nové kaše od Nestlé

Alergeny jsou takovým novodobým strašákem všech maminek... a i já jsem řešila, jak šetrně zavádět lepek u naší malé Adélky. Jako na zavolanou mi...