29. srpna 2012 9:37, aktualizováno  10:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Amsterdam uzavřel letiště, objevili tam bombu z války

Letadlo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

AMSTERDAM Nizozemské úřady uzavřely část amsterdamského mezinárodního letiště Schiphol. Důvodem je nález bomby z druhé světové války, kterou nyní zneškodňují pyrotechnici. Letecká doprava mezi Prahou a Amsterdamem je zatím beze změn.

"Z preventivních důvodů jsme nechali evakuovat terminal C. Bude to mít velký dopad na provoz. Způsobí to mnohá zpoždění i zrušené lety," sdělila agentuře Reuters mluvčí letiště. Na serveru Letiště Praha Ruzyně nejsou zatím v plánovaných odletech a příletech mezi Prahou a Amsterodamem žádné změny.

Letiště Schiphol je třetím největším letištěm v Evropě pro nákladní a pátým pro osobní leteckou dopravu. Denně odbavuje kolem 130 tisíc cestujících.

Schiphol patří mezi největší letiště v Evropě.

Schiphol patří mezi největší letiště v Evropě.

V úterý se nevybuchlé výbušniny z druhé světové války našly také v Mnichově a ve Varšavě. V bavorské metropoli úřady nařídily evakuaci dva půl tisíce lidí kvůli letecké pumě, kterou objevili dělníci ve čtvrti Schwabing. Tři tisíce obyvatel centra Varšavy muselo opustit své domovy kvůli bombě, na kterou narazili stavbaři při stavbě varšavského metra.

Lidovky.cz, Reuters, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?