Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

ANIMACE: Jak se odehrála tragická havárie?

Animace letecké tragédie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Animace letecké tragédie. | foto: Reprofoto

MOSKVA/PRAHA Jen na pár vteřin se do vzduchu vznesl ruský letoun JAK-42 s hokejovým týmem Lokomotiv Jaroslavl na palubě, než se zřítil k zemi. Pravděpodobný průběh tragédie zobrazuje následující animace.

Přesné příčiny tragédie by měly v dohledné době objasnit černé skříňky, které se už podařilo v troskách letadla objevit.

Ruský server Lifenews.ru prozatím zrekonstruoval tragédii pomocí animace, kdy vycházel ze zatím dostupných informací od svědků události.

ANIMACE: pravděpodobný průběh tragédie


Krátce před 16. hodinou odpoledne místního času (14 hod. SELČ) odstartoval letoun z letiště Tunošna u Jaroslavle.

Zřejmě kvůli poruše palivového systému nezískalo letadlo na dráze dostatečnou rychlost, aby vzlétlo, což se piloti rozhodli vyřešit prodloužením rozjezdu.

Aby JAK-42 dosáhl potřebné výšky, musí zrychlit na 400 kilometrů v hodině. To se zřejmě nedařilo, načež pilot podle experta na bezpečnost letů Andreje Guseva udělal zřejmě typickou chybu:

"Podtrhnul stroj, když instinktivně přitáhnul knipl k sobě. Sotva vzletěl, neměl dostatečný tah a letadlo se hned svalilo na jedno křídlo,“ řekl v rozhovoru pro server Izvestia.

Čtěte další názory expertů na příčiny havárie:

Křídlem poté zavadilo o zem, rozlomilo se a začalo hořet. Část letadla skončila ve Volze, část trosek zůstala na pevnině.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...