Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Anonymous varuje: ISIS se chystá v neděli na další útoky po celém světě

USA

  17:57
PRAHA - Sdružení počítačových hackerů Anonymous v sobotu oznámilo, že teroristé z ISIS se chystají spáchat řadu útoků na několika místech světa. Pojit je má stejné datum: Neděle 22. listopadu.

V krátkém videu skupina Anonymous oznámila zahájení boje proti ISIS. foto: Reuters

Zprávu uveřejnila skupina OpParisIntel, která tvrdí, že důkazy o plánování útoků již sdílela s bezpečnostními službami a je tedy na samotných státních institucích, aby se s hrozbou vypořádaly. Podle International Business Times Anonymous předal informace britské MI5, americké CIA a FBI a australské vládě.

Vzhledem k povaze skupiny informaci nelze oficiálně potvrdit, ale Anonymous svá vyjádření nezveřejňuje přes regulérní media a vybírá si webové stránky, které zajišťují jejich absolutní anonymitu.

Důvodem aktuálního zveřejnění je údajně varování veřejnosti, důkazy se ale zveřejnit nechystá.

Skupina uvedla, že informace získala z účtů spojených s teroristy. Útoky se mají odehrávat na několika místech po celém světě právě 22. listopadu. Současně Anonymous tvrdí, že pravděpodobnost útoků mimo Paříž je nízká.

Anonymous vyhlásili bojovníkům Islámského státu válku právě po útocích v Paříži. Následně začali zveřejňovat osobní informace o podezřelých teroristech hlásících se k Islámskému státu. Během soboty se mu také podařilo vyřadit z provozu hlavní internetové fórum, které ISIS využívá ke komunikaci se členy.

Cíle útoků podle Anonymous:

V Paříži:

  • Demonstrace Collectif du droit des femmes
  • Cigales Electroniques a Vocodecks, RE-Play & Rawtor v podniku Le Bizen
  • Concrete Invites Drumcode: Adam Beyer, Alan Fitzpatrick, Joel Mull v podniku Concrete

Hrozba útoků jinde, ale nepravděpodobné:

  • WWE Survivor Series - wrestlingová show (USA)
  • Slavnost Ježíše Krista Krále (Řím)
  • Útok v Indonésii
  • Five Finger Death Punch (Miláno)
  • Náboženská slavnost Holy Spirit University of Kaslik (Libanon)

Skupina Anonymous je anonymní a nehierarchické hnutí hackerů. Do povědomí médií a veřejnosti se dostali kvůli spoluúčasti v akcích Wikileaks a Occupy Wall Street. Od roku 2010 a 2011 se pravidelně vyjadřují k různým politickým a společenským kauzám. Jejich symbolem je maska Guy Fawkese „posledního muže, který šel do parlamentu s čestnými úmysly“.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!