6. srpna 2018 20:32 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Apokalyptický pohled. Na dálnici u Boloně explodoval kamion s chemikáliemi, 2 mrtví a přes 60 zraněných

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Exploze u Boloně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exploze u Boloně. | foto: Twitter.com/repubblica

BOLOŇ Poblíž letiště v italské Bologni se v pondělí srazily dva nákladní vozy, z nichž jeden vezl cisternu s hořlavými látkami. Podle nové policejní bilance nehodu, která vyvolala velký požár, nepřežili dva lidé a přes 60 lidí bylo zraněno, uvedla agentura ANSA. Zranění 14 lidí jsou vážná.

Na dálničním mostě se srazil kamion převážející auta s nákladním vozem s cisternou. Část nadjezdu se zřítila. Po silné explozi následoval požár, který se rozšířil na prodejnu automobilů pod mostem a tam následně explodovalo několik aut.

Informace sdílené na sociálních sítích hovoří o dopravní nehodě a velkém požáru v oblasti Borgo Panigale, která se nachází na západním okraji města.

ANSA oznámila, že některé z raněných lidí zasáhly trosky odlétávající od silného požáru, který vyvolal následné exploze nejméně deseti automobilů.

Tlak výbuchů porozbíjel okna v několika budovách. Podle zdrojů italské agentury snahu hasičů požár uhasit ztěžovalo vedro panující na místě. K hašení byl povolán také vrtulník. Plameny se nakonec podařilo uhasit a hasiči se nyní snaží místo zchladit, aby se mohlo pátrat po případných dalších mrtvých.

Dva ze zraněných byli převezeni na oddělení popálenin v Parmě a Ceseně. Mezi zraněnými je i 13 policistů.

Dopravní most nezvládl žár hořících vozidel.
Požár zasáhl několik aut, která explodovala.

ANSA uvádí, že most nad křižovatkou dálnic A1 a A14 se částečně zřítil. Doprava v obou směrech tamní dálnice byla zastavena. Podle policie exploze ovlivnila dopravu nejen na dálnici, ale i v Borgo Panigale.

Zástupci letiště na sociálních sítích ujistili, že žádný z letištních objektů není nehodou dotčen a že lety budou zajištěny v očekávaném režimu.

K tragické události došlo také na jihu země

Při srážce aut v jižní Itálii v pondělí zahynulo dalších 12 lidí a zraněni byli tři lidé. Podle italské agentury ANSA jsou oběti cizinci najatí na zemědělskou práci. Původní informace hovořila o deseti mrtvých.

Podle police se čelně srazila dodávka s nákladním autem. Dodávka měla bulharskou poznávací značku a převážela Afričany, kteří se vraceli z práce na farmách. Kromě 12 obětí si nehoda vyžádala zranění tří lidí, mezi nimiž je řidič kamionu. Život nikoho z nich není ohrožen.

Na místě zasahovali policisté, požárníci a sanitky. Policie potvrdila, že všechny oběti jsou cizinci pocházejí ze zemí mimo Evropské unie. Najati byli na sběr rajčat. Mezi třemi zraněnými je řidič kamionu.

Nehoda se stala v Apulii za podobných okolností, při nichž v tomto regionu v sobotu zemřeli při nehodě čtyři rovněž zemědělští dělníci z Afriky. Incident se stále vyšetřuje.

V italském zemědělství jsou při sklizni zaměstnány tisíce cizinců a pracují často za mzdu několika eur za hodinu, napsala agentura Reuters. ANSA píše, že se zjišťuje, zda vážné nehody na silnicích nesouvisejí se špatnými pracovními podmínkami cizinců, k nimž patří kromě vykořisťování také špatné podmínky přepravy na pracoviště.

ČTK
  • 1Diskuse
Najdete na Lidovky.cz