Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Arab v kimonu není Usáma, tvrdí svaz judistů

Usáma bin Ládin s Jimmym Wu na hodinách juda v Saúdské Arábii.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usáma bin Ládin s Jimmym Wu na hodinách juda v Saúdské Arábii. |

TCHAJ-PEJ Usáma bin Ládin vyčníval nejen kvůli své výšce, ale hlavně pro své vážné chování a konzervativní postoje. Tvrdí to judistický trenér, jenž prý v osmdesátých letech minulého století učil univerzitního studenta Usámu bojovému umění. Aby potvrdil svá slova, zveřejnil trenér společné fotografie s údajným mladým bin Ládinem. Podle agentury Reuters ale judista na fotografii není Usáma bin Ládin.

Vyjádření saúdského judistického svazu

Saúdský judistický svaz v oficiálním vyjádření z 9. května popírá, že by na vydaných fotografiích byl Usáma bin Ládin. Podle agentury Reuters se jedná o jiného saúdského judistu.

Vrcholový trenér juda původem z Tchaj-wanu Jimmy Wu trénoval v letech 1981 až 1991 saúdskoarabský národní tým. Hned v počátku projevil zájem o jeho hodiny ve sportovním centru i jistý univerzitní student Usáma.

Jimmy Wu ukazuje snímky s Usámou bin Ládinem.

Jimmy Wu se ho prý nejprve snažil odradit - pro téměř dvoumetrového bin Ládina nebyl tento typ sportu právě ideální. Usáma ale trval na svém, a tak ho tchaj-wanský instruktor nakonec vzal pod svá křídla. Bin Ládin navštěvoval hodiny dvakrát až třikrát týdně, po roce 1984 ho Wu už nikdy neviděl, píše The Daily Telegraph.

Tým judistů. Uprostřed údajně budoucí šéf Al Kajdy.

Byl to někdo jiný
Aby potrvdil svá slova, zveřejnil Wu fotografie, na kterých je k vidění spolu se snaživě vypadajícím studentem v kimonu. Trenérovo tvrzení však bylo 9. května vyvráceno. Hubený vysoký mladík s bradkou silně připomíná mladého bin Ládina, ve skutečnosti se ale jedná o někoho jiného.

Usáma bin Ládin jako mladý judista a jako známý terorista.

"Jednoho dne do tělocvičny vešla moje manželka. Měli jsme spolu jít nakupovat a já měl zpoždění. Většinu studentů to nezajímalo, jiní se usmívali. Pak ke mně ale přistoupil vysoký mladík a požadoval, aby má žena okamžitě odešla. Ženy tu nemají co dělat, rozčiloval se. Vidím to jako dnes. Takový byl Usáma," tvrdil Jimmy Wu o judistovi na fotografiích.

Ládinova vila láká zvědavce

,

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...

Advantage Consulting, s.r.o.
ŘIDIČ KAMIONU S NÁVĚSEM (20-40.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 40 000 Kč