Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Po masové střelbě v americkém Arkansasu jsou dva lidé mrtví, osm zraněných

Svět

  22:48
Při páteční masové střelbě před supermarketem v Arkansasu byli zabiti dva lidé a dalších osm utrpělo zranění. Mezi zraněnými ve městě Fordyce je i jeden policista, který by ale neměl být v ohrožení života. Střelec po zákroku policistů utrpěl vážná zranění, byl vzat do vazby.

Policisté v Arkansasu zasahovali na místě před polednem místního času. Střelec, který útočil před obchodem s názvem Mad Butcher (Šílený řezník) byl při zákroku vážně zraněn a vzat do vazby. Kromě dvou mrtvých a osmi zraněných lidí po sobě útočník zanechal i jednoho zraněného policistu, který by ale neměl být v životu ohrožujícím stavu.

Na místě zasahovalo několik krizových složek včetně záchranářského vrtulníku, na záběrech televizního štábu bylo vidět několik děr v oknech obchodu způsobených výstřely.

„Byl jsem informován o tragické střelbě ve Fordyce a jsem v neustálém kontaktu s policií. Jsem vděčná za rychlý a hrdinský zásah při záchraně životů, modlím se za oběti a za všechny, které tato událost zasáhla,“ uvedla guvernérka amerického státu Sarah Huckabee Sandersová.

Na místě byl podle agentury Reuters i David Rodriguez, který zastavil na čerpací stanici ve Fordyce, aby natankoval. Poté uslyšel z nedalekého stánku něco, co považoval za ohňostroj. „Slyšeli jsme několik menších prásknutí,“ uvedl.

Poté uviděl lidi, kteří vybíhali z obchodu s potravinami Mad Butcher na parkoviště, a jednu osobu ležící na zemi. Než se střelba vystupňovala, začal na svůj telefon nahrávat video. „Začala se objevovat policie a pak se ozvala mohutná střelba a přijížděly sanitky,“ řekl. „Kulky jen létaly.“

Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...