2. ledna 2007 13:51 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Armáda nemůže najít trosky indonéského letadla

Nedatovaný snímek letounu Boeing 737-400 společnosti Adam Air, které se zřítilo na ostrově Sulawesi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nedatovaný snímek letounu Boeing 737-400 společnosti Adam Air, které se zřítilo na ostrově Sulawesi. | foto: ČTK

JAKARTA Záchranáři stále nemohou najít trosky indonéského letadla, které se zřítilo v horském oblasti na ostrově Sulawesi. Generál Arif Budi Sampurno televizi MetroTV popřel zprávy, že nehodu přežilo dvanáct lidí. Na palubě letělo 96 pasažérů a šest členů posádky.

"Zprávy z vesnice, které mluvily o dvanácti přeživších nejsou pravdivé, její stařešinové řekli, že nikdy o ničem takovém nemluvili", řekl Sampurno, který velí armádě v oblasti, kam spadá ostrov Sulawesi. Původní informace pátracího letadla indonéské armády lokalizovaly místo nehody asi dvacet kilometrů od města Polewali.

Boeing 737-400 soukromého nízkorozpočtového dopravce Adam Air se v pondělí zřítil v hornaté oblasti části ostrova Sulawesi, asi 1450 kilometrů severovýchodně od Jakarty. Letadlo zřejmě za nepříznivých povětrnostních podmínek narazilo do hor uprostřed husté a těžko přístupné džungle. Na palubě letadla cestovalo 96 pasažérů včetně jedenácti dětí a šestičlenná posádka.

Většina cestujících na palubě byli Indonésané. Americké velvyslanectví v Jakartě potvrdilo, že tři pasažéři byli občané USA. "Žádné podrobnosti o nich nevíme," řekla agentuře Reuters Shannon Quinnová z velvyslanectví na dotaz zda jsou mezi těmi, co nehodu přežili.

lidovky, čtk, afp

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!