14. srpna 2017 22:17, aktualizováno 15. 8 8:25 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Auto najelo ve Francii na zahrádku restaurace. Zemřela třináctiletá dívka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 50Diskuse
Auto najelo v Paříži do restaurace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Auto najelo v Paříži do restaurace. | foto: UK Center HQ‏

PAŘÍŽ Auto najelo v pondělí večer v Paříži do restaurace, třináctiletá dívka zemřela a několik lidí bylo zraněno, informovala francouzská televizní stanice BFMTV. Řidič byl zadržen. Vozidlo najelo na zahrádku pizzerie. Policie čin nevyšetřuje jako teroristický útok.

Řidič s osobním vozem značky BMW najel do pizzerie v obci Sept-Sorts v departamentu Seine-et-Marne asi 65 kilometrů východně od metropole. Zabil a zranil lidi, kteří seděli na venkovní zahrádce. Čtyři z nich jsou vážně zranění a byli převezeni do nemocnice, informovala francouzská televizní stanice BFMTV. Osm dalších utrpělo lehká zranění.

Řidič je dvaatřicetiletý Francouz. Podle francouzského serveru RTL policii po zadržení řekl, že chtěl spáchat sebevraždu. Neměl žádné předešlé záznamy v trestním rejstříku. Mluvčí francouzského ministerstva vnitra později potvrdil, že zadržený muž se zřejmě pokusil o sebevraždu. Muž, který se narodil v roce 1985, se snažil zabít už minulý týden.

Francouzská policie uvedla, že nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin. Podle agentury Reuters to oznámil žalobce, jenž začne incident vyšetřovat jako vraždu.

Žalobce na místě neštěstí řekl, že pachatel jednal záměrně. Podle agentury AP dodal, že byl velmi pravděpodobně pod vlivem drog. Mluvčí ministerstva vnitra označil řidiče za depresivního muže labilní povahy. Tajné službě ani policii prý nebyl znám.

Na sociálních sítích kolují fotografie, na nichž vůz stojí přímo ve vchodu do restaurace, pod ním a kolem něj jsou trosky židlí a stolů. Podle prvotních informací bylo jediné oběti - mladé dívce - osm let.

Pondělní incident se stal necelý týden poté, co muž, zřejmě šestatřicetiletý Alžířan, najel s osobním autem do skupiny vojáků na pařížském předměstí a šest jich zranil.

ČTK, Lidovky.cz
  • 50Diskuse