Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Austrálii havaroval autobus vezoucí hosty ze svatby, zemřelo deset lidí

Svět

  9:52
Při nehodě autobusu vezoucího hosty ze svatební slavnosti v Austrálii v neděli večer místního času zemřelo nejméně deset lidí. Dalších 25 lidí se zranilo. Příčiny nehody se vyšetřují. Řidič autobusu byl převezen do nemocnice na vyšetření a zadržen policií.

Nehoda se stala ve státě Nový Jižní Wales, ve vinařské oblasti Hunter Valley. Podle tisku byla v oblasti v době nehody hustá mlha. Australská média zveřejnila záběry, na kterých je vidět autobus převrácený na boku.

Zástupkyně policie Tracy Chapmanová zatím nechtěla sdělit žádné podrobnosti o příčinách nehody. Podle ní se zdá, že do nehody nebylo zapojené žádné další vozidlo.

Chapmanová však uvedla, že policie má dostatek informací, aby začala stíhání. Po nehodě zadržela osmapadesátiletého řidiče, který se v nemocnici podrobil nařízenému vyšetření.

Podle australského tisku autobus přepravoval hosty ze svatební hostiny. „V Hunter Valley jsme vyhledávanou svatební a turistickou destinací,“ řekl Jay Suvaal, starosta města Cessnock, které se nachází nedaleko od místa nehody. Tu starosta označil za „opravdu strašnou“.

Pozůstalým kondoloval australský premiér Anthony Albanese, který potvrdil, že autobus vezl lidi ze svatební slavnosti. „To, že tak radostný den, který se odehrál v krásném místě, skončil s tak hroznou ztrátou životů a zraněními, je tak kruté, smutné a nespravedlivé,“ uvedl premiér.

Podle serveru ABC je nedělní nehoda autobusu nejhorší na australských silnicích od roku 1994. Nejvíce lidí, a sice 35, zahynulo při jiné nehodě autobusu v roce 1989.

Autoři: ,

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...