Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Babička rozparovačka‘ má v Rusku na svědomí nejméně 11 lidí. Oběti měla i jíst

Svět

  8:00
PETROHRAD - Ruská policie vyšetřuje případ kanibalismu a okultismu. Vraždu nejméně 11 lidí má mít na svědomí 68letá důchodkyně Tamara Samsonovová, které se přezdívá „babička rozparovačka“. Své oběti totiž následně rozřezala a postupně si odnášela. K zatím dvěma vraždám se žena přiznala.

Samsonovová se přiznala zatím ke dvoum vraždám. foto: Reprofoto / Youtube

Bývalá zaměstnankyně hotelu byla podle CNN zatčena 28. července po tom, když ji zachytila bezpečnostní kamera, jak z bytového bloku vynáší velké plastové tašky uprostřed noci.

Podle policie obsahovaly pytle části těla zmizelé důchodkyně Valentiny Ulanovové, o kterou se podezřelá starala jako opatrovnice. Hlavu oběti vynesla Samsonovová v kastrolu. Kastrol ani hlavu však policisté zatím nenašli. Torzo s jednou nohou a rukou bylo o tři dny později nalezeno poblíž nedalekého jezera.

Dům vraha Buffalo Billa z Mlčení jehňátek je na prodej. Ale bez sklepní kobky

Po prohledání bytu nalezla policie stopy krve a v koupelně ruční pilu, uvádí server Russia Today.

Při soudu posílala Samsonovová reportérům vzdušné polibky. Kamery ji dokonce zachytily, jak slaví, když soudce oznámil, že zůstane ve vazbě.

„Pronásleduje mě maniak, který bydlí nade mnou. Nutil mě zabíjet,“ řekla reportérům. „Nemám kde bydlet. Jsem velmi stará. Přemýšlela jsem o tom víc než sedmdesátkrát a je jasné, že musím být ve vězení. Umřu tam a stát mě pravděpodobně pohřbí.“

Policie tvrdí, že má důkazy, které podezřelou spojují zatím s 11 vraždami. Zároveň ale neodhalila informace, které by potvrdily tvrzení, že šlo i o kanibalismus. Samsonovová si však podle policistů vedla deník, ve kterém je spojení s pojídáním obětí a okultismem během posledních 20 let. Obě fakta jsou považována za hlavní motiv vražd. Žena se přiznala k nejméně dvěma zabitím.

Lstivá a podezřívavá žena

Mezi oběťmi by měli být další sousedé, bývalí nájemníci i manžel vraždící ženy. Jeho zmizení oznámila v roce 2005.

K poslední vraždě došlo na okrajích Petrohradu. Místní obyvatelé popisují zavražděnou Valentinu Ulanovovou jako laskavou veteránku, která dle rad sociálních pracovníků přijala Samsonovou co by pečovatelku.

Čin sousedy šokoval, ale zcela překvapení nebyli. „Ta Tamara je velmi zvláštní žena, lstivá a podezřívavá,“ řekla Natalia Fedatovskayová, přítelkyně oběti.

„Když jsem za ní kvůli zmizelé kamarádce šla, žádala mě, abych nevolala policii. Popadla mě za ruku. Policie mi pak řekla, že jsem měla štěstí,“ dodala.

Vyšetřovatelé důkladně prochází záznamy nevyřešených smrtí s deníkem, aby zjistili, kolik lidí „babička rozparovačka“ skutečně zabila.

Nejznámější masoví vrazi

  • Jack Rozparovač. Vrah šesti londýnských prostitutek, který nebyl nikdy dopaden. Jeho identita není dodnes známa, ač se objevilo velké množství různých teorií a podezřelých.
  • „Šachový vrah“ Alexandr Pičuškin. Chtěl zavraždit 64 lidí, přesně tolik, kolik má šachovnice políček. Svůj plán skoro naplnil, policie ho zatkla mu nakonec přičetla 62 obětí.
  • John Gacy. Těla 32 chlapců objevila policie pod podlahou vrahova domu.
  • Fritz Haarmann, přezdívaný „Hannoverský řezník". Zabil a snědl nejméně 24 mužů. Při hospodářské krizi ve 20. letech v Německu prodával svým sousedům lidské maso.
  • „Düsseldorfský upír". Peter Kürten ubodal 50 lidí nůžkami a pil jejich krev.

Pedro Alonso López. V minulém století zavraždil v Kolumbii, Peru a Ekvádoru až 300 mladých žen. V roce 1998 byl propuštěn z psychiatrické léčebny a lidé mu přisuzují i některé novější oběti.

  • Bostonský škrtič“. Albert DeSalvo v 50. a 60. letech znásilnil 300 žen, 13 z nich uškrtil.
  • Andrej Čikatilo. V rusku nejznámější vrah, který brutálně zabil 52 žen a dětí. Opravdový počet obětí může být ve skutečnosti i o třetinu vyšší. Sexuálně ho vzrušovalo pojídání lidského masa. Roku 1994 byl popraven.
  • Gang Charlese Mansona. Prorok Manson a jeho „rodina“ v 60. letech v Los Angeles zabili nejméně sedm lidí. Jejich obětí se stala i těhotná manželka režiséra Polanského, herečku Sharon Tateovou.
Autoři:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...

Mohlo by vás zajímat