28. dubna 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Babiš se Zemanem do USA nepojede. Je zklamaný, že Trump nenašel termín

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 64Diskuse
Babiš měl dle Sobotky vysvětlit také podezření z daňových úniků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Babiš měl dle Sobotky vysvětlit také podezření z daňových úniků. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Na odloženou návštěvu Spojených států s prezidentem Milošem Zemanem ministr financí Andrej Babiš (ANO) nepojede. Novinářům řekl, že je zklamán, že prezident Donald Trump nenašel ve svém kalendáři termín, chtěl ve Spojených státech nabídnout zakázku na vrtulníky, když by dostal slevu.

Do USA se podle něj chystá ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Ten na twitteru oznámil, že bude jednat v Pentagonu 2. května s americkým protějškem Jamesem Mattisem.

„Je to škoda, že pan Trump nedal ten termín, protože resort obrany chce nakupovat helikoptéry a právě ty americké měly šanci, pokud by nám pan Trump dal nějakou zajímavou slevu přímo na jednání, mohl pak říct svým dělníkům, že máte práci, a mohl konstatovat, že ČR chce plnit svoje závazky v rámci NATO,“ uvedl Babiš.

„V úterý 2.května budu v Pentagonu jednat s americkým ministrem obrany Jamesem Mattisem o vzájemné spolupráci v oblasti bezpečnosti a obrany,“ uvedl Stropnický.

Babiš novinářům řekl, že je zklamaný, protože čekal, že jako země, odkud pochází Trumpova první žena, dostane Česko nějakou výhodu.

„Ale evidentně je mu to jedno, mám z něho občas smíšené pocity, když vidím, jak se chová na tiskových konferencích,“ konstatoval. ̈

Nový velvyslanec v USA Hynek Kmoníček počátkem týdne oznámil, že návštěvu prezidenta Zemana u Trumpa odsouvá řešení severokorejské krize. Dál se jedná o návštěvě v tomto roce. Na návštěvu podle Pražského hradu Trump českého prezidenta pozval při telefonickém rozhovoru krátce po svém zvolení. Uskutečnit se měla v dubnu. Hrad poslední dobou čelil spekulacím, že se setkání nakonec konat vůbec nemusí. Zemanovi spolupracovníci to odmítají.

ČTK
  • 64Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz