Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bangkokem otřáslo v den jednání ministrů zahraničí několik explozí. Nejméně dva lidé jsou zraněni

Svět

  8:15aktualizováno  8:26
Bangkok - Šest menších explozí, při nichž byli zraněni nejméně dva lidé, dnes vyděsilo obyvatele thajské metropole Bangkoku. Podle policie výbušná zařízení explodovala ve třech lokalitách a jedno bylo odhaleno dříve, než stačilo explodovat. Premiér Prajutch Čan-Oča prohlásil, že šlo o bombové útoky a nařídil jejich okamžité vyšetření.

Thajští vyšetřovatelé zkoumají příčinu explozí, které v Bangkoku zranily několik lidí. foto: Reuters

Exploze městem otřásly v den, kdy hostí jednání ministrů zahraničí zemí jihovýchodní Asie a šéfů americké a ruské diplomacie.

Mluvčí policie agentuře Reuters řekl, že tři bomby explodovaly u vládního komplexu Čeng Vattana a další neexplodovala. Dva výbuchy otřásly částí Čong Nonsi. „Bomby v těchto dvou oblastech byla improvizovaná výbušná zařízení spuštěná časovačem,“ řekl zástupce policie. Nálož pak explodovala v oblasti Suan Luang.

Mototaxikář ukazuje zdravotníkům své zranění z malé exploze v Bangkoku.
Lidé se shromažďují kolem místa prvního výbuchu.

Agentura AFP informovala o dvou zraněných ženách. Podle policejního mluvčího, na něhož se odvolává agentura AP, byl jeden zraněný člověk ošetřen v nemocnici a druhý byl poslán domů.

Během pohřbu bývalého vládního velitele v Libyi vybuchlo auto. Exploze zabila nejméně čtyři lidi

Thajský vicepremiér Pravit Vongsuvan novinářům řekl, že policie v souvislosti s explozemi zatkla dvě osoby. Podle nich se pachatelé pokusili vyvolat neklid. Nedokázal však říci, zda incidenty souvisí s tím, že se nedávno vzdala moci vojenská junta, a zdůraznil, že je nejdřív musí vyšetřit příslušné úřady.

AP připomíná, že používání malých, obecně neškodných výbušných zařízení, je v Thajsku pravidelnou součástí politického boje, ačkoli pachatelé se zřídkakdy k výbuchům přihlásí a nebývají zatčeni.

Už ve čtvrtek policie oznámila, že našla dvě falešné bomby u jejího sídla v centru Bangkoku a zároveň nedaleko místa setkání ministrů zahraničí zemí jihovýchodní Asie (ASEAN). Jednání, jehož se účastní například i americký šéf diplomacie Mike Pompeo, nebylo přerušeno a podle médií policie v souvislosti s incidentem zadržela dva muže.

Autor:

Milovníci pořádku pozor! Soutěžíme o vysavače Electrolux 800 v hodnotě 13 699 Kč
Milovníci pořádku pozor! Soutěžíme o vysavače Electrolux 800 v hodnotě 13 699 Kč

Jsou snad už Vánoce? Pro nás v eMimino.cz ano! Značka Electrolux pro tři z vás připravila krásnou nadílku v podobě všestranného vysavače, který...

Mohlo by vás zajímat