Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bataclan nepustil na slavnostní otevření členy Eagles of Death Metal. Kvůli komentáři zpěváka

Svět

  16:12
PRAHA - Do pařížského klubu Bataclan, kde přesně před rokem proběhl jeden z teroristických útoků, nebyli v sobotu vpuštěni dva členové kapely Eagles of Death Metal, která v klubu hrála v noc útoku. Podle vedení Bataclanu se tak stalo kvůli obvinění zpěváka kapely, že ochranka klubu spolupracovala s teroristy.

Zasmušilý Jesse Hughes, člen Eagles of Death Metal, před koncertní síní Bataclan. foto: Reuters

Rozhodnutí vedení klubu Bataclan bylo motivováno spekulacemi, které rozšiřoval zpěvák americké skupiny čtyři měsíce po útoku. Jesse Hughes totiž v březnu letošního roku prohlásil v jednom z rozhovorů, že útok byl podporován zevnitř Bataclanu. Zároveň v jiném rozhovoru prohlásil, že také viděl muslimy slavit na ulici po útoku.

Spolumajitel klubu Bataclan Jules Frutos k sobotnímu incidentu řekl: „Přišli sem, tak jsem je vyrazil. Jsou věci, které se neodpouští“. sdělil pro AFP. „Co dva měsíce si (Jesse Hughes) dovoluje říkat neuvěřitelně mylné prohlášení. Je to absolutní šílenost obviňovat ochranku klubu ze spolupráce s teroristy... Stačilo, nula, tečka,“ dodal na účet zpěváka Frutos.

Hughes se údajně v den útoku cítil nesvůj už v momentě, kdy připravovali věci na koncert, člen ochranky, kterého potkal při nastavování kulis s ním nenavázal oční kontakt. “Vůbec se mi nelíbil, a tak jsem šel za pořadateli a zeptal se: Kdo je ten týpek? Chci ho vyměnit za jiného chlápka,” řekl zpěvák a kytarista kapely v rozhovoru pro Fox Business.

“Nakonec jsem zjistil, že někteří členové ochranky na místě ještě nebyli a že tak šest členů se tehdy vůbec neukázalo,” pokračoval tehdy zpěvák v líčení své teorie. Majitelé klubu to již tehdy odmítli.

Minuta ticha při Stingově koncertu v Bataclanu.
Francouzský policista odvádí zkrvaveného muže od koncertního sálu Bataclán.

Zpěvák se za své výroky později omluvil. Ve svém příspěvku na Facebooku napsal: „Pokorně žádám o odpuštění občanů Francie, zaměstnanců a ochranky Bataclanu, fanoušků, rodiny, přátel a všech ostatních, kterým jsem ublížil mými absurdními obviněními.“ Dodal, že od útoků trpěl dlouhodobými nočními můrami a musel vyhledat odbornou pomoc.

„Uvědomuji si, že není omluvy pro to, co jsem řekl, ale upřímně se omlouvám všem, které jsem urazil, kterým jsem ublížil, nebo obvinil.“ dodal. Podle jeho slov byla jeho obvinění nepodložená a neopodstatněná. Podle dostupných zpráv úřady členy ochranky ani nevyšetřovaly, ani neobvinily.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat