4. ledna 2019 20:46, aktualizováno 5. 1 7:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při únikové hře zemřelo v Polsku pět žen. Ministr nařídil kontrolu všech zařízení

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

Varšava  Pět dívek přišlo v pátek o život při požáru, který vypukl v místnosti během únikové hry v Koszalinu na severu Polska. Oznámila to místní média s odvoláním na policii. Ministr vnitra Joachim Brudziński kvůli tragédii nařídil prověřit podobná zařízení v celé zemi z hlediska plnění protipožárních předpisů.

„Po uhašení se ukázalo, že uvnitř je pět těl mladých lidí,“ uvedla Monika Kosiecová z koszalinské policie podle televize TVN 24. Ministr vnitra upřesnil, že dívkám bylo 15 let. Pravděpodobně oslavovaly narozeniny jedné z nich. Další návštěvník či zaměstnanec zařízení, 25letý muž, utrpěl vážné popáleniny a je v nemocnici. Vyšetřovatelé, kteří se snaží zjistit příčinu požáru, ho zatím nemohli vyslechnout. Podle polské tiskové agentury PAP oběti pravděpodobně zemřely na otravu oxidem uhelnatým.

04.ledna 2019 v 19:44, příspěvek archivován: 04.ledna 2019 v 20:44

#Breaking: Just in - Five women dead after an an fire at an "escape room" in Kozzalin in #Poland! Cause of fire is still not known. https://t.co/GyiJeUT89k

Dívky se nacházely v takzvané únikové místnosti, což je uzavřený prostor, ve kterém se skupina lidí snaží ve vymezeném čase řešit různé záhady, nástrahy a hlavolamy, aby tak nalezla klíč k východu. Tyto prostory bývají často tematicky upraveny. Střediska s nabídkou únikových her se vyskytují i v českých městech. V Polsku jde o velice populární zábavu, v zemi je podle agentury AFP více než tisícovka takových center.

Polský prezident Andrzej Duda v reakci na twitteru označil požár za „zdrcující tragédii“, při které vyhasl život pěti mladých dívek. Starosta města Koszalin vyhlásil na neděli den smutku.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!