6. července 2017 11:29 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Belgická policie hledá další možné osoby podezřelé z terorismu, obává se útoku

Belgická policie uvedla, že „incident“ má pod kontrolou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Belgická policie uvedla, že „incident“ má pod kontrolou. | foto: ČTK

BRUSEL Belgická policie stále hledá několik osob podezřelých z terorismu a obává se, že by mohly spáchat útok. Vlámské televizi VTM to řekl mluvčí prokuratury. Policisté v noci na středu při domovních prohlídkách v Bruselu našli automatické zbraně, rozbušky a policejní uniformy, prokuratura pak z teroristické činnosti obvinila dva muže.

„Dosud pátráme po různých osobách podezřelých z terorismu. Obáváme se, že se po raziích cítí zahnaní do kouta. Proto se bojíme stejné reakce jako při 22. březnu,“ řekl mluvčí s odkazem na loňský dvojitý útok v Bruselu. Ten následoval poté, co policisté nalezli jednu ze skrýší teroristů. Útoky si vyžádaly 32 mrtvých.

Policie v noci na středu ve dvou garážích v Anderlechtu na předměstí belgické metropole objevila mimo jiné útočné pušky Kalašnikov, neprůstřelné vesty a munici. Našla také modré policejní majáky a dvě policejní uniformy, což podle agentury Reuters může nasvědčovat tomu, že se dvojice chystala spáchat útok převlečená za policisty.

Zatčené osoby podle belgických médií patřily k okolí skupiny převážně severoafrických motorkářů Kamikazes Riders, jejíž dva členové, včetně šéfa Sa?da Saouta, byli loni odsouzeni za teroristické aktivity. Agentura AFP napsala, že dva zatčení jsou Saoutovi bratři a že připravovali útok, jehož cíl zůstává nejasný. Policie dvojici identifikovala jako belgické státní příslušníky, čtyřicetiletého Akima S. a o tři roky mladšího Khalida S. Jeden člověk byl v rámci operace ve spolupráci s francouzskou policií zatčen také na severu Francie.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz