Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Policie rozehnala velkou akci v Bruselu, která začala jako aprílový žert na Facebooku

Svět

  20:47
Brusel - Odhadem 5000 Belgičanů se sešlo na improvizovaném festivalu v bruselském parku Bois de la Cambre. Na místě zasahovali policisté, použili vodní děla, drony a vrtulník. Účastníci po strážcích pořádku házeli lahve. Dav se dosud nepodařilo rozehnat, píší belgická média. V Belgii v sobotu začala třetí celostátní uzávěra, lidé se venku smějí potkávat nanejvýš ve čtyřech.

V Belgii probíhá masivní policejní zásah proti organizovanému zločinu, cílem jsou hlavně pašeráci drog

Hromadné setkání vyprovokovala událost na facebooku pojmenovaná „La Boum“ (večírek), která byla myšlená jako aprílový vtip. Pořadatel sliboval účast renomovaných DJ nebo uskupení Daft Punk, zájem o událost projevilo na sociální síti na 50 000 lidí. Policie předem upozorňovala, že party není povolená a proti účastníkům zasáhne.

Účastníci po strážcích pořádku házeli lahve.
V Belgii v sobotu začala třetí celostátní uzávěra, lidé se venku smějí potkávat...

Setkání se účastnili zejména mladí lidé, k porušování pravidel napomáhalo i hezké slunečné počasí. Podle belgického listu Le Soir začala policie lidi z největšího bruselského parku vyhánět po 17. hodině, o dvě hodiny později v parku ještě stále byli lidé. Zatím je hlášen jeden zraněný a několik zatčených, píše AFP.

Na nelegálním večírku v Bruselu byl podle belgického serveru i český politik. Dvě desítky lidí dostaly pokutu

Policie již ve středu oznámila, že vyšetřuje, kdo událost na facebooku založil a zapříčinil tak masové setkání. Pořadatel mezitím na sociální síti napsal, že The Boum se bude konat až v roce 2022 a příspěvek byl jen vtip.

„Svoboda je také odpovědnost. Střety s policisty, kteří jsou také na pokraji sil, nic dobrého nepřinesou,“ napsal na twitteru v reakci na událost belgický senátor Georges-Louis Bouchez.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!