Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Matka ubodala pět svých dětí. Místo doživotí se rozhodla pro eutanazii

Geneviéve Lhermitteová od soudu odešla s doživotním trestem. (19. prosince 2008) foto: Profimedia.cz

Šestapadesátiletá Belgičanka odsouzená na doživotí za vraždu svých pěti dětí se rozhodla 16 let po svém činu podstoupit eutanazii, informoval server BBC. Eutanazie je podle belgického k práva k dispozici lidem, kteří zažívají nesnesitelnou bolest nejen fyzické, ale také psychické povahy.
  19:29

Tragédie ve městě Nivelles před lety šokovala celou Belgii. Tehdy čtyřicetiletá matka Geneviéve Lhermitteová tam ubodala všech svých pět dětí ve věku od čtyř do 14 let a poté se pokusila spáchat sebevraždu. Když se jí to nepovedlo, zavolala záchranku.

Psycholožka Emilie Maroitová řekla stanici RTL-TVI, že Lhermitteová si pro vykonání eutanazie vybrala datum 28. února, což je den, kdy zabila své děti. Podle ní mohlo jít o poslední výraz respektu k jejich památce. „Nebo chtěla dokončit, co tehdy začala, protože měla v úmyslu zabít i sebe poté, co zabila je,“ sdělila.

Eutanazie je v Belgii legální více než 20 let. V loňském roce tento způsob odchodu ze světa zvolilo 2966 lidí, což bylo o desetinu více než v roce 2021.

Autoři: ,

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...