31. prosince 2015 11:53, aktualizováno  12:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Belgie v souvislosti s pařížskými útoky obvinila již desátého člověka

Policie po úspěšném zásahu v Molenbeek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie po úspěšném zásahu v Molenbeek. | foto: ČTK

BRUSEL V rámci vyšetřování listopadových atentátů v Paříži byl v Bruselu obviněn z teroristické činnosti další, již desátý člověk. Sdělila to belgická prokuratura. Upřesnila, že se jedná o dvaadvacetiletého Belgičana jménem Ayoub B. Byl zatčen při středeční razii v bruselské čtvrti Molenbeek.

Zátah v Molenbeeku, kde převažuje obyvatelstvo cizího původu, se zaměřil na dům, v němž policie již v minulosti hledala stopy po pařížských atentátnících. Podle deníku Het Laatste Nieuws policisté opět prohledávali dům muslimské rodiny, jejíchž pět členů odjelo do Sýrie a s níž se stýkal Salah Abdeslam, pravděpodobně jediný přímý účastník atentátů, kterému se stále daří unikat. Tento Francouz alžírského původu žil v posledních letech převážně v Belgii.

Chystaný novoroční útok

Belgická policie zatkla šest osob, které podezřívá z přípravy útoků v Bruselu v době novoročních oslav. Radnice kvůli hrozbě zrušila i ohňostroj.

Atentáty v Paříži z 13. listopadu si vyžádaly 130 obětí, dalších více než 350 lidí při nich bylo zraněno. Někteří útočníci měli přímé vazby na Belgii. K šesti koordinovaným akcím ve francouzské metropoli se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz