Diskuse k článku: Běločeši byli naši nepřátelé, věří Rusové. Nad označením legionář kroutí hlavou

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 188
  • Poslední: 20.4. 2019 20:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Kubáč 20.4.2019 20:17

Myslím, že to hezky ukazuje Česko-Ruské vztahy - jaké jsou a jaké by i měly být - to jest chladná zdvořilost - a my jako ta kulturnější strana páky sneseme občas nějaký ten propagandistický šleh.

J. Sýkora 15.4.2019 14:35

Zvláštní, Běločeši byli nepřátelé Rusů přestože válčili na Ruské straně nejprve za cara a později za nebolševiky, zatímco Rudorusové nesmí být označeni za nepřátele Čechů, přestože je okupovali a devastovali 20 let.

P. Haraším 15.4.2019 14:39

ruský postoj k historii se tomu říká

J. Křivan 15.4.2019 23:18

Pane Sýkorová, jak vidíte Rusové z těch míst jsou jiného názoru. Důležitou roli legionářů při vzniku Československa tím nezpochybňuji. Jenom Rusové mají na ty události jiný úhel pohledu. PS. Také o germánech nemluvíme jako o osvoboditelech.

P. Haraším 16.4.2019 7:15

ano mají řádně vymyté palice nkvd propagandou.Mnohé země okupované russáckem bohužel vítaly nacisty jako osvoboditele, a to říká o ruském režimu vše.

J. Schwarz 18.4.2019 14:41

Nemluvíme, pravda, a to nás ti "Germáni" nemusejí ani označovat za vrahy osvíceného protektora Reinharda Heydricha. O Rusech jako o osvoboditelích mluvíme, přestože u nás udržovali komunistickou diktaturu a doma, přestože se údajně rozžehnali s bolševismem považují bojovníky proti bolševismu za nepřátele Ruska.

E. Moucha 15.4.2019 12:27

Pane Krivane, je zajímavé že ti tři se nezúčastní diskuze u článku kde studenti musejí makat aby měli aspoň na bydleni

P. Broda 15.4.2019 12:36

Moucho já jsem v 15 dělal brigády abych přilepšil rodině o samostatném bydlení jsem si mohl nechat zdát tak že o čem se chcete bavit. Ani nepatřil jsem do rodiny papalášů otec byl inženýr strojař a matka pokojská a žili jsme z ruky do hudby.

E. Moucha 15.4.2019 12:45

Tak to jste byla luza stejná jako jsou ty dnešní kteří nic nedokázali a jen nadávají na rezim

P. Broda 15.4.2019 12:57

No lůza jste byli vy bolševici. Tak se prostě měli všichni ti kteří nebyli polární režimu. A proto se vy a nacisti nelišíte. Vy jste nenáviděli kulaky a řadili lidi dle třídního původu. A nacisti dle víry a řasy. A to co jsi napsal tak kdyby si mi to řekl očí dostal by si pár facek! A to beze srandy. Otec letos zemřel v pozůstalosti jsem našel jak likvidační posudek tak i dokumenty zrůdnosti Mouchy a spol. Samet byl moc sametový dle mého názoru lidí jak vy měli okusit to co dělali jiným. Minimální mzda a poloviční důchod aby jste ochutnali dvou vlastní medicínu s šmejdi prolhanost a zlodějny to je vaše

E. Moucha 15.4.2019 13:51

Vy havadko boží můj pradedecek byl velkostatkar vsechno nám vzali tak jak naše rodina mohla milovat komunisty. Někoho skatulkovat uměli jen komunisti je vidět že jsi jejich dobrým žákem. A vyhrožovat a používat násilí bylo taky jejich domenou. Já bych si nikdy nedovolil nikomu vyhrožovat, násilí se mi hnusi.

P. Broda 15.4.2019 12:42

A to nepíšu o tom že nemohli studovat protože na jejich rodiče nějaký Moucha nebo Kriváň v mém případě Hruška napsali kádrový posudek který to vylučoval. A tak trestali děti za činy rodičů. Proto u mne budou vždy lidí jako vy zrůdy a zločinci

E. Moucha 15.4.2019 12:50

Pane Broda, moji příbuzní odešli do USA ve 12 letech jsem měl tu možnost se seznámit s pána a od StB. Když si přišli pro mne do školy. Jinak mohl byste mi vysvětlit proč si vlády od 89 dosazovali bývalé komunisty.

P. Broda 15.4.2019 12:59

Protože převrat ovládli komunisti a začali krást jinak ta vaše pohádka o plánech z StB je spíše úsměvná

P. Broda 15.4.2019 13:08

Já měl poprve tu čest se seznámit se zrůdným bolševickým režimem když mou sestru nechtěli vzít na školu jen díky původu matka brečela to mi bylo deset. V 18 když jsem chtěl jít na školu a řekli mi jestli vím co dělal můj otec v 68 a jak můžu mít tu drzost se někam hlásit. Tohle jste byli vy bolševici zač. Po převratu se otec vrátil na moto kde ho v 68 bolševická lůza vyhodila. A byl tam až do důchodu, který měl pěkných 18,5 tisíc. Zmetek který mu ale i celé rodině ničil život měl štěstí je v tom že zemřel na rakovinu a usekne v těžkých bolestech. Já říkám že to je málo!

P. Haraším 15.4.2019 13:45

přečetl jsem si první stránku diskusí na tématu, o kterém mluvíte a je to odpad...

P. Broda 15.4.2019 6:44

V jednom čísle přítomnosti vyšel inzerát. Kde gestapo nabádalo Čechy aby nechodili udávat každou prkotinu k nim, že na to máme četnictvo. Titéžpak chodili udávat StB nebo u nich dokonce pracovali pod vedením NKVD. Rusové nás neosvobodili. Pouze jeden zločinecký režim nahradil jiný a jedna loutková vláda nahradila tuhou. Osvobodit znamená dát někomu svobodu. Nikoli z něj udělat vazala.

E. Moucha 15.4.2019 6:53

Myslíte si že když dnes jsme v EU a v NATO že jsme na tom lépe? Jinak na tom že vypukla 2 světová a že jsme se stali područími sovetu se velkou měrou podíleli i státy s kterými jsme dnes spojenci. Jen by to chtělo si něco o tom dohledat a sundat si ty růžové brýle p. Broda

P. Broda 15.4.2019 7:31

Tím že jsme v EU a NATO tak jsme na tom tisíci násobně lépe. Stačí se podívat tam kde se nepodařilo dostat se u vlivu Ruska. A ano to že jsme z jedné okupace přešli k druhé je výsledek dohod vítězných mocností. Bohužel. Nicméně byl to západ který pomáhal lidem kterým se podařilo utéct z komunistického lágru který bolševici z naší země udělali. A bylo vidět že USA se nechová v zemích které osvobodil jako okupant ale skutečný osvoboditel. A bylo to vidět i na rozdílu mezi východním Německem a západním východu a západu celkově.

E. Moucha 15.4.2019 7:45

Vy jste ale naivka. Sundej te ty brýle. Jsme popelnice západu. Byli jsme v mnohém sobestacni dnes dovážíme sr*cky. Západ nám určuje co máme nebo nemáme dělat stejně jako nám to narizovali soveti. Měli stovky podniku které skutečně patřili nám, ne že peníze s firem které jsou zde jdou na zapad

J. Denemark 15.4.2019 8:14

Ty zase kecáš, Emile.)

E. Moucha 15.4.2019 8:53

Výkřik a zase houno. Byl jsi lepší. Bez na článek jak se mají naší studenti, tam ukaž jak jses dobry

V. Kolman 17.4.2019 12:17

Nekecá pane Denemarku. Pouze účelově upravuje fakta, aby prosté lidi na$ral. (Rozděl a panuj!)

Můj pohled je takový, že za "bolševika" jsem nemohl cestovat kam bych chtěl, továrny se zvolna staly technickým i technologickým skanzenem, věčně něco na trhu chybělo, na mnoho zboží se stály dlouhé fronty (automobily, černobílé TV, potom i barevné TV.....) "vstupenkou" na lepší místa byla "rudá knížka", svobodné vyjadřování názorů bylo trestáno........

Mám pokračovat?

J. Schwarz 18.4.2019 14:54

Za bolševika nemohl člověk volně cestovat ani do země, kde "čelověk dýšet nejvolněji na světě". Jo, asi jsme popelnice Evropy, ale jeden se může sbalit a jít dělat třeba do Španěl. Tam bude jíst to co místní. Nebo zůstat tady a cizí zboží v supermarketech nekupovat. Nicméně západ Evropy k těm bolševickým manýrám kráčí mílovými kroky a tak si brzo jeden zase nevybere. Ale snad alespoň země jako Polsko nebo Rumunsko zůstanou normální...

P. Broda 15.4.2019 9:13

Sundej si ty růžové brýle ty. V čem jsme byli soběstační? V tom, že v obchodech bylo kulové vše pod pultem nebo po známosti. Já v tom žil a vím moc dobře co to byl za humus. Měli jsme stovky absolutně nekonkurenceschopných podniků kde se kradli vše co nebylo přišroubované. Zemědělství v zadečku . To byl důsledek toho že jste ukradli co se dalo. Největší paradox je že nadávat na polistopadový vývoj mohu já ne komunisti. Protože za ten mohou vaši soukmenovci. Babišové zemané a Klausové. Pohrobci vaší výchovy i vašeho myšlení.

J. Křivan 15.4.2019 9:52

Pane Brodo nejspíš nic nevíte o frontách penzistů na žebračenky před úřady práce. Zkuste si někdy vyplnit žádost o příspěvek na bydlení bez kterého by v Praze většina důchodců skončila pod mostem.

P. Haraším 15.4.2019 10:47

pod most je ale zahnali komanči a russáci, kteří zničili po roce 1945 možnosti demokratického a hospodářského vývoje Československa. Tudíž pláčete dobře, ale na špatném místě.

J. Křivan 15.4.2019 11:29

Pane Harašíme, nebuďte pro smích, v poslední době máte jednu slabou chvilku za druhou. Podle takového vzorce lze bez uzardění napsat že za všechno může Masaryk, potažmo Jan Hus, nebo ještě lépe Přemysl oráč.

P. Broda 15.4.2019 11:31

Tohle Křivanum nevysvětlíte stejně tak jako to že uklízečka s 800 stovkama zdechala hladem. A to čemu oni říkali důchod tak tak to byl na západě dvoudenní plat!

J. Křivan 15.4.2019 11:38

Pane Brode, buď jste příliš mlád, nebo si děláte legraci. Nástupní plat inženýra byl 750 Kčs a dalo se z něj slušně žít. Nájemné za měsíc 150 Kčs. Když už srovnáváte, tak zkuste statistiku sebevražd. Případně nárůst nevysvětlených nehod na železnici, kdy vlak srazil člověka a ten po sobě nezanechal ani dopis na rozloučenou.

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...