Diskuse k článku

Běločeši byli naši nepřátelé, věří Rusové. Nad označením legionář kroutí hlavou

V parčíku nedaleko nádraží v Samaře stojí prázdný podstavec. Když se místních zeptáte na jeho účel, vrtí nechápavě hlavou. Ostatně různé útvary, které někdo rozestavěl a pak si to rozmyslel, jsou v Rusku na každém kroku. Místní nechápou, ani když se ptáme na „legionáře“, rozsvítí se jim až při slově „Běločeši“. Jinak než slovem vymyšleným ve třicátých letech Stalinskou propagandou tu legionářům nikdo neřekne (a to platí i jinde v Rusku).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 20.4.2019 20:17

Myslím, že to hezky ukazuje Česko-Ruské vztahy - jaké jsou a jaké by i měly být - to jest chladná zdvořilost - a my jako ta kulturnější strana páky sneseme občas nějaký ten propagandistický šleh.

J. Schwarz 18.4.2019 14:54

Za bolševika nemohl člověk volně cestovat ani do země, kde "čelověk dýšet nejvolněji na světě". Jo, asi jsme popelnice Evropy, ale jeden se může sbalit a jít dělat třeba do Španěl. Tam bude jíst to co místní. Nebo zůstat tady a cizí zboží v supermarketech nekupovat. Nicméně západ Evropy k těm bolševickým manýrám kráčí mílovými kroky a tak si brzo jeden zase nevybere. Ale snad alespoň země jako Polsko nebo Rumunsko zůstanou normální...

J. Schwarz 18.4.2019 14:41

Nemluvíme, pravda, a to nás ti "Germáni" nemusejí ani označovat za vrahy osvíceného protektora Reinharda Heydricha. O Rusech jako o osvoboditelích mluvíme, přestože u nás udržovali komunistickou diktaturu a doma, přestože se údajně rozžehnali s bolševismem považují bojovníky proti bolševismu za nepřátele Ruska.

V. Kolman 17.4.2019 12:32

Pane Moucho, vy vlastně nejste moc v rozporu se svými odpůrci, když zmiňujete nedostatky současného=kapitalistického systému. Zbývá k tomu jenom dodat, že mezi současnými politiky je mnoho komunistů. Bývalých i současných. Tak prosté to je.

P.S. - Žil jsem v t.zv.: "socialismu" déle nežli vy, z dětství pamatuji i dožívající kapitalismum, ale nebudeme se tím "trumfovat".

V. Kolman 17.4.2019 12:17

Nekecá pane Denemarku. Pouze účelově upravuje fakta, aby prosté lidi na$ral. (Rozděl a panuj!)

Můj pohled je takový, že za "bolševika" jsem nemohl cestovat kam bych chtěl, továrny se zvolna staly technickým i technologickým skanzenem, věčně něco na trhu chybělo, na mnoho zboží se stály dlouhé fronty (automobily, černobílé TV, potom i barevné TV.....) "vstupenkou" na lepší místa byla "rudá knížka", svobodné vyjadřování názorů bylo trestáno........

Mám pokračovat?

P. Haraším 16.4.2019 7:15

ano mají řádně vymyté palice nkvd propagandou.Mnohé země okupované russáckem bohužel vítaly nacisty jako osvoboditele, a to říká o ruském režimu vše.

J. Křivan 15.4.2019 23:18

Pane Sýkorová, jak vidíte Rusové z těch míst jsou jiného názoru. Důležitou roli legionářů při vzniku Československa tím nezpochybňuji. Jenom Rusové mají na ty události jiný úhel pohledu. PS. Také o germánech nemluvíme jako o osvoboditelech.

E. Moucha 15.4.2019 22:47

Jestli to bude jako ten odkaz na knihu Krvavá země od Timothyho Snydera tak si ty knihy nechte.Našel jsem si několik jeho rozhovorů. Jako bych četl Rudé právo 50 let.

P. Haraším 15.4.2019 16:44

tak čtu dost knih na toto téma a to co se dělo v rusku to nemá obdoby. Opět vám mohu doporučit četbu jestli máte zájem.

P. Haraším 15.4.2019 14:39

ruský postoj k historii se tomu říká

J. Sýkora 15.4.2019 14:35

Zvláštní, Běločeši byli nepřátelé Rusů přestože válčili na Ruské straně nejprve za cara a později za nebolševiky, zatímco Rudorusové nesmí být označeni za nepřátele Čechů, přestože je okupovali a devastovali 20 let.

J. Křivan 15.4.2019 14:01

Pane Brodo, s platem 1200 Kčs jste musel nastoupit nejspíš na ÚV KSČ.

E. Moucha 15.4.2019 13:51

Vy havadko boží můj pradedecek byl velkostatkar vsechno nám vzali tak jak naše rodina mohla milovat komunisty. Někoho skatulkovat uměli jen komunisti je vidět že jsi jejich dobrým žákem. A vyhrožovat a používat násilí bylo taky jejich domenou. Já bych si nikdy nedovolil nikomu vyhrožovat, násilí se mi hnusi.

J. Křivan 15.4.2019 13:50

Pane Brodo donutil jste mne zahrabat se v pozůstalosti po rodičích a našel jsem zápis z roku 1975 o dohodě o odevzdání a převzetí bytu (80 m2). Za užívání bytu 147 Kčs. Ostatní dohledávat nebudu, za to mě vaše osočování nestojí. Už i proto, že článek je o něčem úplně jiném.

P. Haraším 15.4.2019 13:45

přečetl jsem si první stránku diskusí na tématu, o kterém mluvíte a je to odpad...

P. Haraším 15.4.2019 13:21

bydlím v Orlové. v paneláku je cca 21 bytů a na minulé adrese tam bydlelo v bytech 3+1 cca 4 až 6 důchodců, každý sám v jednom bytě...a když se jich ptáte, proč to neprodají a nejdou do menšího, tak se odpovědi vesměs nedočkáte.

P. Haraším 15.4.2019 13:12

exekuce...víte s kým se vracel Milouš Zemanů z číny? Porovnejte to s exekucemi a s tím, která firma vede nejvíc exekucí a která firma na půjčkách a exekucích nejvíce vydělává. Exekuce jsou dědictvím klausů a zemanů a dnes, když byla šance na změnu v parlamentu, tak proti byli ANO, SPD a ODS...

P. Broda 15.4.2019 13:08

Já měl poprve tu čest se seznámit se zrůdným bolševickým režimem když mou sestru nechtěli vzít na školu jen díky původu matka brečela to mi bylo deset. V 18 když jsem chtěl jít na školu a řekli mi jestli vím co dělal můj otec v 68 a jak můžu mít tu drzost se někam hlásit. Tohle jste byli vy bolševici zač. Po převratu se otec vrátil na moto kde ho v 68 bolševická lůza vyhodila. A byl tam až do důchodu, který měl pěkných 18,5 tisíc. Zmetek který mu ale i celé rodině ničil život měl štěstí je v tom že zemřel na rakovinu a usekne v těžkých bolestech. Já říkám že to je málo!

P. Haraším 15.4.2019 13:02

Pane Křivane, já jsem nevidomý a tudíž si odvoďte sám,, kde a o co musím žádat, abych vyšel a jakžtakž vysvětlil dětem, že nemohou mít vše, co ostatní. Ale nikdy nebudu zapšklý na demokratický režim a nikdy nepřestanu varovat před komunismem a ruskem, kteří poničili českou republiku ekonomicky a morálně. To však také neznamená, že je v pořádku, že důchodci nemají na nájem a musejí po celoživotní dřině prosit o příspěvky na životní potřeby a dodávám, hledejte rovněž své odpovědi u pánů Klause a Zemana, kteří se spolupodíleli na dnešním stavu.

P. Broda 15.4.2019 12:59

Protože převrat ovládli komunisti a začali krást jinak ta vaše pohádka o plánech z StB je spíše úsměvná

P. Broda 15.4.2019 12:57

No lůza jste byli vy bolševici. Tak se prostě měli všichni ti kteří nebyli polární režimu. A proto se vy a nacisti nelišíte. Vy jste nenáviděli kulaky a řadili lidi dle třídního původu. A nacisti dle víry a řasy. A to co jsi napsal tak kdyby si mi to řekl očí dostal by si pár facek! A to beze srandy. Otec letos zemřel v pozůstalosti jsem našel jak likvidační posudek tak i dokumenty zrůdnosti Mouchy a spol. Samet byl moc sametový dle mého názoru lidí jak vy měli okusit to co dělali jiným. Minimální mzda a poloviční důchod aby jste ochutnali dvou vlastní medicínu s šmejdi prolhanost a zlodějny to je vaše

E. Moucha 15.4.2019 12:50

Pane Broda, moji příbuzní odešli do USA ve 12 letech jsem měl tu možnost se seznámit s pána a od StB. Když si přišli pro mne do školy. Jinak mohl byste mi vysvětlit proč si vlády od 89 dosazovali bývalé komunisty.

E. Moucha 15.4.2019 12:45

Tak to jste byla luza stejná jako jsou ty dnešní kteří nic nedokázali a jen nadávají na rezim

E. Moucha 15.4.2019 12:42

Já jsem v sociku žil 35 let takže mi nemusíte říkat jaké to bylo. Vím že nebylo vše ok. O zemědělství víte naprostý houno. Ano nebylo maso v kramech ale vyvazeli jsme tuny masa do nesocialistickych státu jak se říkalo. Západní Němci si zrali naše kuřata, prasata se dostali až do USA. Devizi které jsme dostali tak prozradí naší mocopani nebo se za to koupili západní stroje. Na urodnych polích stojí sklady, můj pradecek velkostatkar se musí otáčet v hrobě co ty sfine dokážou udělat to ani komunisti nedovolili. Nevím co mne pořád dáváte do holportu s komunistama. To že má někdo jiný názor je hned komunista. A že Zemanem mne nedávejte dohromady nevolí jsem ho. Proč nadávat na komunisty Havel tvrdil že jsou stejní jako my ostatní, dokonce řekl že někteří udělali pro vlast daleko víc nez nestranici. Možná myslel i vás.

P. Broda 15.4.2019 12:42

A to nepíšu o tom že nemohli studovat protože na jejich rodiče nějaký Moucha nebo Kriváň v mém případě Hruška napsali kádrový posudek který to vylučoval. A tak trestali děti za činy rodičů. Proto u mne budou vždy lidí jako vy zrůdy a zločinci

P. Broda 15.4.2019 12:36

Moucho já jsem v 15 dělal brigády abych přilepšil rodině o samostatném bydlení jsem si mohl nechat zdát tak že o čem se chcete bavit. Ani nepatřil jsem do rodiny papalášů otec byl inženýr strojař a matka pokojská a žili jsme z ruky do hudby.

E. Moucha 15.4.2019 12:27

Pane Krivane, je zajímavé že ti tři se nezúčastní diskuze u článku kde studenti musejí makat aby měli aspoň na bydleni

P. Broda 15.4.2019 12:24

Křiván nelže já měl nástupní plat 1200 Kč Bydlení vyšlo na 700 . Moje babička měla důchod 500 jediné co umíte vy bolševici tak je lhát

E. Moucha 15.4.2019 12:21

Vy snad o tom jako obyčejný člověk víte snad víc. Nenechte se vysmát

J. Křivan 15.4.2019 11:47

Pane Brodo, zkuste si zjistit, kolik důchodců bere méně než 8000 Kč a pak tu vyprávějte jak se jim žije. Nebo počet exekucí. Včera byl dlouhý pořad o tom jak jsou exekuce i na nezletilce. Z 20 tisíc se dlužná částka po dosažení plnoletosti vyšplhá klidně na půl milionu. Pane Brodo v tomhle státě i ti "šťastní" jsou otroci svých dluhů. Na tom je náš systém postaven.


Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...