Diskuse k článku: Běločeši byli naši nepřátelé, věří Rusové. Nad označením legionář kroutí hlavou

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 188
  • Poslední: 20.4. 2019 20:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Krajíček 14.4.2019 20:09

Nevíce zkoušený národ ve ww2 bylo Polsko. Válka se přes Polsko přehnala dvakrát. Nejdříve Němec a potom rusák. Ta válka, která to rozpoutala na celém světě vypukla 30.9.1939, Napadením, Polska ze Západu i Východu. Takže Polsko napadlo Německo i Rusko zároveň. Taky na to Poláci nejvíce doplatili.

E. Moucha 14.4.2019 21:07

Představte si že ty chudinky polský rok předtím napadli naší vlast společně s nacisty kteří jim pak dali přes držku protože je nacisti podrazili. A to jak už jsem psal chtěli obsadit společně s nacistama celé Československo.Poláci vraždili naše občany v 38 s nacistama i v 68 společně ze sovětama. Tak si je litujte chudinky

P. Haraším 14.4.2019 22:30

ano nacismus plál i v Polsku, tak jako i u nás byly fašistické strany, to však nikterak nesnižuje utrpení poláků, čechů či němců.

P. Haraším 14.4.2019 18:59

Vím, že se vám pravda nehodí, ale to je váš rudý problém, mistře sliwko. Až si uvědomíte, kdo tvořil onu Vaši Rudou armádu a že to byli nejen Rusové, tak se posunete vpřed. Pak ovšem musíte hloubat dál a uvědomit si, že veškerý profit z vítězství si stále přivlastňuje jedině Rusko. Hlavním problémem při uvědomění si problému druhé světové je problém proporcionality a zločinnosti...a to, snad Vás to potěší, na obou stranách spojeneckých vítězů nad nacismem. Zvítězilo sice dobro, svoboda a demokracie, ale každá strana si tyto pojmy vykládá zcela jinak....

L. Sliwka 14.4.2019 19:10

Zase lžete, až se vám od huby práší. Nikdo nikde netvrdí, že vítězi války byli jen Rusové. Kdo brání Bělorusům, Litevcům, Lotyšům a Ukrajincům radovat se z podílu na vítězství? Nikdo. Ovšem tehdy to pořád byly státy Sovětského Svazu, že? To jen vy,Harašíme, se snažíte s vaší bezbřehou demencí tvrdit něco jiného. A jaký je výsledek? Že jste trapný ubožák, co se jen snaží překrucovat historii.

K. Páč 14.4.2019 19:26

Není to zrovna ta vaše narudlá parta co nadává Ukrajincům do fašistů? Takže ano, bráníte jim radovat se z podílu na vítězství.

L. Sliwka 14.4.2019 19:34

Bohužel míříte zcela mimo, páč jste demagog. Ale i tak myslím, že Ukrajina je hnědá, tedy neonacistická. Viz. třeba dobrovolnický prapor Azov, který má na vlajce nacistický symbol a fotí se s vlajkou NATO a vlajkou s hákovým křížem. To jsou věci, co?

P. Haraším 14.4.2019 19:50

tak pročpak se o pomníky zajímá jen rusko, slaví jen rusko a přivlastňuje si vítězství zase jen rusko? pak si ovšem opět musíte uvědomit, jakým způsobem vožď přičleňoval k rusku ony neruské republiky či státy...jestli to nehcete hledat, tak Vám to v příštím příspěvku napíši.

L. Sliwka 14.4.2019 19:54

nemusíte. Pořád se snažíte o něco, o co se může snažit jen nevzdělaný člověk vašeho typu. Tak nějak opomíjíte dobu, ve které se to vše dělo. Nikdo tady nepopírá, že Stalin byl sviňka, ale vaše snaha o překroucení dějin za každou cenu je, slušně řečeno, trapná. Povězte nám jak tady západní mocnosti v počátcích pochlebovali Hitlerovi, jak nás podtrhli Mnichovskou dohodou. To se vám ale nehodí do vaší překroucené historie, že?

P. Haraším 14.4.2019 21:06

odpovím, i když nechcete...udělali to podobně jako u nás v 68, našli pár dobrovolných kolaborantů, které buďto násilím nebo penězmi donutili podepsat připojení k sssr. O Mnichovské zradě se u nás mluvilo až moc a v dějinách předválečné Evropy to není moc důležitá záležitost, protože už bylo pozdě nějak Německo zastavit...Jediný, kdo by snad mohl něco udělat byl sssr, ale ten Německo naopak podporoval, neboť se těšil na to, jak se mezi sebou západ vymlátí.

Nic nepřekrucuji, jen vám tady podávám informace z nejnovějších knih o druhé světové a že se Vám to nelíbí, zato já nemohu. Já se např. nepřikláním k názoru, že sssr vyhrál své bitvy s nacismem jen a jen díky podpoře spojenců, která v období, kdy bylo pro sssr nejhůř, byla téměř k ničemu... díky donucovacím praktikám nkvd, díky statečnosti a odvaze, si to vybojovali skoro sami.

L. Renka 14.4.2019 23:00

Očividně nejsi ve formě, trolle. Sovětský svaz, ne Sovětský Svaz, se členil na svazové republiky a ne státy. Litevcům, Lotyšům a Estoncům bránil v radosti z vítězství fakt, že před válkou měli své samostatné státy a po ní už ne, Stalinův režim všechny tři republiky násilně zabral. Ti, kdo se s tím po záboru smířit nechtěli a snažili se o odboj, byli nahnáni na lodi, které byly posléze se všemi těmi naloženými osobami hrdinnou Sovětskou armádou potopeny. Prostě Sovětský svaz byla (podle slov jeho představitelů) nejdemokratičtější země světa - uplatňovala totiž vyšší formu demokracie, totiž socialistickou, o jejíchž "humánních" principech se Pobalťané ve všech třech republikách mohli hned od začátku jasně přesvědčit...

P. Broda 15.4.2019 6:31

Jediní převráceči historie jste vy. Rudá armáda bez dotací a materiální pomoci západu by zdechla na úbytě. Základ je že rudá armáda společně s nacisty napadli Polsko a rudá armáda tam prováděla zvěrstva jenž už jdou zdokumentována. Nakonec ani my jsme nebyli osvobození. Ale stali jsme se válečnou kořistí. A komisaři. NKVD se chovali jako gestapo. Nakonec ti co bojovali proti nacistům skončili v kriminále nebo na popravišti. Zatím co západ vzkvétal my pod knutou bolševiků jsme stáli fronty na toaletní papír a soudruzi nedokázali zajistit svým ženám vložky. To je realita!

P. Haraším 14.4.2019 18:55

Pane Moucho, už jsem vám na to vícekráte odpovídal. Pochopitelně měli nacisté své kolaboranty skoro ve všech evropských zemích, ale dle mne druhou světovou společně rozpoutali němečtí nacisté a ruští stalinisté. stačí si uvědomit jaké agrese následovaly po německoruském přepadení Polska.

E. Moucha 14.4.2019 19:09

Možná že kdyby se ještě pár dní před podpisem dohody mezi nacisty a sověty, Britové a Francouzi dohodli se sověty na společné obraně proti Hitlerovi nedošlo by ani na válku. Jenže oni si mysleli bláhově že Hitler zničí sověty. Churchill řekl i když sověty neměl rád" Bylo chybou že jsme se ze sověty nespojili "Bohužel to bylo po tom co Hitler začal i po podpisu dohody z Británii bombardovat Londýn

L. Sliwka 14.4.2019 19:20

Je směšné, jak se haraším sveřepě snaží překroutit dějiny. Jen ze sebe dělá obecního hlupáka.

P. Haraším 14.4.2019 19:51

dle reakcí na Vaše bláboly, tady překrucujete jen vy, nepříteli sliwko.

E. Moucha 14.4.2019 19:19

Vy neustále píšete co bylo po začátku 2 světové. Ale ono to mělo nějakou předehru a tu jsem vám popsal. Když píšete o tom Polsku. Polsko a sověti byli neustále na kordy. Toho využil Hitler který jim nabídl to že budou společně bojovat proti sovětům. Ti stejně jako Britové s tím že je nenapadne,poláci na to nalítli a začali se stahovat k sovětským hranicím. Proto když došlo k přepadení nacisty Polska ze začátku se nesetkali nacisti ze žádným velkým odporem

P. Haraším 14.4.2019 22:34

ale setkali se s velkým odporem, jen bohužel polská armáda se nedala cestou vyzbrojování vhodnou proti německé armádě.Schválně si porovnejte třeba stav armády Polska a třeba USA či Anglie. Pomluvy o tom, že Poláci vyrazili na koních proti tankům jsou už snad jednou provždy vyvráceny...

E. Moucha 15.4.2019 5:26

Teda porovnávat stav armády USA s jakoukoliv armádou je nepřiměřené. Kdy byla na území USA naposledy nějaká válka?

K. Janyška 14.4.2019 17:50

Samozřejmě, že byli komunistickými nepřáteli. Tedy doufám. Až na rudého lotra Jaroslava Haška, který byl rudým komisařem... Dzp.

P. Broda 14.4.2019 17:47

Proč je Rusko na tom tak špatně? Protože bolševici povraždili to nejlepší co Rusko mělo. Nezapomeňme ty desítky milionů zavražděných lidí jejichž krev má na svědomí masový vrah Lenin a jeho zrůdná bolševická revoluce. Jeho následovník další masový vrah Stalin na tom není lépe. Na či jsou rusové hrdí. Na to že jejich předci povraždili spoustu lidí ze pořád jsou nebezpečí pro svět?

E. Moucha 14.4.2019 18:15

Čím jsou v současné době nebezpeční pro svět?

P. Broda 14.4.2019 18:18

Jsou jako mouchy. Mají extrement o tom víc na něm lpí. A chtějí aby ten exkrement měli i na západě. A jsou to šmejdi stejně jako jejich podporovatelé

E. Moucha 14.4.2019 18:30

Tím jsou nebezpeční? Ale pozor mouchy jsou taky užiteční, určitě užitečnější než jste Vy p. Broda

P. Broda 15.4.2019 6:17

Mouchy mohou být užitečné to máte pravdu. Ale váš případ to není. Komunisti ať jsou z Ruska ne ne odkudkoli na světě jsou zločinci ať chcete nebo ne

Stejně jako nacisti. Jen komunisti mají na rukou více krve. A já nevidím rozdíl mezi komunistou a nacistou jsou to stejné zrůdy

E. Moucha 15.4.2019 6:47

Je zvláštní že hrdina sametové revoluce a politický vězeň p. Havel o komunistech říkal něco jiného. Vy mne vůbec neznáte a tvrdíte že užitečný nejsem, podle čeho soudit. Možná že jsem udělal pro vás a vlast daleko víc nez vy. Já si na rozdíl od vás vážím každého kdo pracuje ať je to uklízečka nebo podnikatel. Každý je svým způsobem užitečný. Tak se nepovysuj te

J. Škodák 14.4.2019 18:26

Ano, máte pravdu. Ta třídní nenávist připravila o život mnohem více lidí než holocaust z důvodů rasových. Popírání holocaustu je trestné, zatímco popírání zločinů komunismu trestné není! Může mně to někdo vysvětlit proč tomu tak je?

P. Haraším 14.4.2019 22:36

ano všichni známe termín genocida ale klasocida je téměř neznámá...

G. Vít 14.4.2019 16:23

Jsem tak blbej, že trávím čas nadáváním na komunisty. A přitom jich mám plnou rodinu.

J. Podešva 14.4.2019 16:33

Přesně tak, takový co nejvíc a zuřivě nadávaj na komunisty a Rusy tak byli největší komunisti, udavači, milicionáři a členové pomocné stráže VB.