Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Benátský karneval se letos přesune na internet, kvůli koronavirové epidemii se nemůže uskutečnit

Benátkami proplouvalo několik alegorických vozů foto: Reuters

Benátky - Část benátského karnevalu se letos přesune na internet, tradiční rejdění masek se ale kvůli epidemii koronaviru neuskuteční. Ulice známého italského města tak v první den karnevalu zejí prázdnotou, uvedla agentura AP. Ve městě chybí turisté ze zahraničí i z okolních italských regionů. Původně měl benátský karneval začít v neděli a trvat až do masopustního úterý 16. února.
  18:44

Podle místního tisku pořadatelé dlouho doufali, že se některé akce v ulicích podaří uspořádat. Stávající pravidla však větší shromáždění zcela znemožňují.

Perfektní líčení je součástí mnoha převleků.
Lidé na gondolách zaplnili Benátky.

Ulice města, které mnoho let řešilo problémy související s nadměrným počtem turistů, jsou letos prázdné. Nic na tom zřejmě nezmění ani to, že Benátky a celý okolní region se v pondělí přesunou do mírnější kategorie protikoronavirových opatření. V rámci tzv. „žlutého stupně“ zůstávají zakázány cesty mimo kraj bydliště pro turistické účely. Cestovní ruch ze zahraničí do Itálii, která patří k zemím v Evropě, které epidemie postihla nejvíce, taktéž zůstane velice omezený.

Masopust se slaví i v mnoha dalších italských městech. Přehlídky masek a alegorických vozů ale pořadatelé letos buď zrušili nebo odložili.

Zrušen byl i další světoznámý karneval - ten v Riu de Janeiro. Tato akce každoročně přitahuje do ulic brazilského města stovky tisíc až několik milionů účastníků a diváků. Také v tomto případě je za rozhodnutím epidemie koronaviru. Brazílie vykazuje třetí nejvyšší počet nakažených na světě a druhý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat