21. prosince 2016 14:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Berlínský útok: Policie zveřejnila fotografii kočky. Žádá tak o klid na sítích

Berlínská policie zveřejnila fotografii kočky v souvislosti s připravovanou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Berlínská policie zveřejnila fotografii kočky v souvislosti s připravovanou... | foto: Twitter.com @PolizeiBerlin_E

PRAHA Na Twitteru berlínské policie se objevila kočka. Policie tak připomíná fotografie koček, které zaplavily sociální sítě během zákroku belgické policie proti teroristům loni v listopadu. Žádala tak o informační klid během akce.

Německá policie totiž připravovala zákrok v Severním Porýní-Vestfálsku. Tímto způsobem žádala média i veřejnost, aby nebyly zveřejněny informace, které by pomohly útočníkovi k útěku.

Belgičané během protiteroristického zásahu v Bruselu zaplavili internetovou...

V tweetu berlínské policie stálo jen: Z důvodu. Odkazuje se tak na loňskou situaci po teroristickém útoku v Bruselu. Policie tehdy žádala raději o sdílení fotograií koček, než o informování o policejních zásazích na sociálních sítích.

Belgické úřady reakci veřejnosti hodnotily kladně. „Federální prokurátor a policejní služby musejí poděkovat tisku a uživatelům sociálních sítí za to, že brali ohled na potřeby probíhající operace,“ prohlásil tehdy mluvčí prokuratury Eric Van Der Sypt.

Německá policie pátrala po Tunisanovi, jehož doklady nalezla v kamionu na místě útoku na tržišti v centru města.

mhMartin Hampejs

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na Lidovky.cz