Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Berlusconi: Jsem nejpronásledovanější člověk na světě

Svět

  14:12
ŘÍM - Italský premiér Silvio Berlusconi, jehož trestní imunitu ve středu zrušil ústavní soud, dnes prohlásil, že je soudci nejpronásledovanějším člověkem na světě. Ministerský předseda to řekl tisku po zasedání vlády.

Italský premiér Silvio Berlusconi foto: ČTK

"Jsem soudci zdaleka nejpronásledovanější osobou všech dob a na celém světě. Musel jsem podstoupit 2500 slyšení," řekl šéf vlády tisku.

"Měl jsem to štěstí, že jsem dobře pracoval a našetřil si, abych mohl dát přes 200 milionů eur (pět miliard korun) mým poradcům a soudcům," řekl s důrazem na částku. Berlusconimu se však podařilo přeřeknout se, protože chtěl říci právníkům, a nikoli soudcům. Vzápětí se také ihned opravil.

Jeho skupina Fininvest byl před týdnem odsouzena k zaplacení rekordního odškodného v přepočtu téměř 19 miliard korun za to, že za pochybných podmínek koupila nakladatelství Montadori. Koupě se odehrála na úkor Berlusconiho velkého rivala Carla de Benedettiho. Podle milánského soudu si premiér rozhodnutí ve prospěch svého impéria koupil.

"Tyto procesy jsou jen frašky..."
"Perzekuce přirozeně pokračuje. Nikdy bych si byl nepomyslil, že by levicoví soudci mohli schválit zákon o mé imunitě," řekl dále Berlusconi. "Prostě budu muset ukrást několik hodin své práce šéfa vlády, abych se mohl věnovat procesu," uvedl.

"Tyto procesy jsou skutečné frašky, půjdu do televize, všechno to vysvětlím a Italové budou vědět, že ministerský předseda je záštitou proti levici, která v této zemi nemá většinu," dodal.

Středeční zrušení zákona o imunitě nejvyšších představitelů státu včetně Silvia Berlusconiho bude znamenat, že proti premiérovi budou obnoveny nejméně dva procesy. Jeden z nich ho viní z uplácení svědků (případ Mills) a druhý z pochybného způsobu nabytí televizních práv společností Mediaset.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat