24. června 2009 12:36 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Berlusconi si prostitutky neplatí, ženy chce dobývat

Silvio Berlusconi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silvio Berlusconi | foto: AFP

ŘÍM Italský premiér Silvio Berlusconi popírá, že by si platil sexuální služby prostitutek, účastnic večírků v jeho oficiálních rezidencích. V rozhovoru pro oblíbený italský bulvární list Chi prohlásil, že v jeho soukromém životě není nic, za co by se měl stydět.

Berlusconi trvá na tom, že za sex nikdy neplatil. Obvinil prostitutku,
jinak modelku Patrizii D'Addariovou, že jí někdo sakra dobře zaplatil, aby proti němu vznesla falešná obvinění. Žena to však kategoricky popřela. "Jestli má pan Berlusconi i ten nejmenší důkaz pro svá tvrzení, musí jej předložit právním autoritám," prohlásila. "Pokud tomu tak není, neměl by s takovými prohlášení vystupovat," zdůraznila.

D'Addariová deníku Corriere della Sera řekla, že byla dvakrát v bytě Silvia Berlusconiho v Římě a že jí za to byla pokaždé přislíbena částka 2000 eur (34.000 Kč). Prohlásila, že své rozhovory s šéfem vlády nahrála. Nahrávky podle tisku předala soudcům pověřeným vyšetřováním. Žena také řekla, že byla požádána, aby se vrátila a případně s premiérem strávila noc.

Je to poprvé, co se premiér osobně vyjádřil k těm nejvážnějším obviněním proti své osobě, jež se týkají jeho soukromého života. Tento Berlusconiho život se dostal do hledáčku veřejnosti především poté, co minulý měsíc jeho manželka Veronica Lariová požádala o rozvod po 19 letech manželství. Obvinila ho z nevhodných vztahů s jistou mladou ženou. Kritizovala svého 72letého muže za "obcování s nezletilými" a kritikou nešetřila ani ohledně jeho rozhodnutí zúčastnit se oslavy 18. narozenin začínající televizní herečky a modelky.

ČTK, Lidovky.cz