28. prosince 2012 15:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Berlusconiho Francesca se chystá na roli 'první dámy'. Šla na plastiku

Francesca Pascale | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francesca Pascale | foto: ČTK

ŘÍM/PRAHA O padesát let mladší snoubenka italského expremiéra Silvia Berlusconiho se začala připravovat na svou roli budoucí "první dámy". Berlusconi již avizoval, že chce opět být premiérem.

Berlusconi hodlá zvítězit se svou stranou Lid svobody v parlamentních volbách. Pokud se mu to podaří, bude již popáté premiérem. Reprezentativní partnerku už má. Nedávno potvrdil, že se zasnoubil se 27letou Francescou Pascale, která už se na roli manželky premiéra začala připravovat. Navštěvuje kurzy etikety, zrušila svůj účet na Facebooku, změnila si telefonní číslo a podstoupila menší plastiku. Co přesně si nechala upravit, o tom se britský Daily Telegraph nezmiňuje.

ČTĚTE TAKÉ:

Berlusconi předvolební kampaň zahájí už v lednu. Je otázkou, jak se italští voliči po skandálech s bunga bunga party postaví k tomu, že budoucí premiér by měl po svém boku ženu, která by mohla být jeho vnučkou. Dosavadní první dámou byla Elsa Antonelli, manželka premiéra Maria Montiho, který rezignoval před pár dny. Antonelli je babičkou, dobrovolnicí u Červeného kříže a pravidelně chodí na mše.

Silvio Berlusconi se svou přítelkyní na fotbalovém zápase.

Silvio Berlusconi se svou přítelkyní na fotbalovém zápase.

Francesca se s Berlusconim poznala v roce 2004, kdy jí bylo 19 let. "Šla jsem za ním jako by byl rocková hvězda," vzpomínala. Bývalá tanečnice, která vystudovala politické vědy, se po škole začala angažovat v Berlusconiho straně a v dobách politikova odchodu z výsluní založila skupinu na jeho podporu s názvem "Silvio, chybíš nám". O tom, že Francesca bude "první dámou" se zmínila i poslankyně a blízká spolupracovnice Berlusconiho Daniela Santache. Totéž si myslí i Berlusconiho bývalá milenka Nicole Minnetti, které pomohl do politiky. "Francesca bude excelentní první dáma," nechala se slyšet.

Exmanželce bude Berlusconi platit 900 milionů ročně

Berlusconi se po letech tahanic dohodl na majetkovém vyrovnání se svou bývalou ženou Veronikou Lariovou. Vyplácet jí bude 36 milionů eur (asi 900 milionů korun) ročně, ponechá si však nemovitosti včetně luxusní vily poblíž Milána.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE.

mtrMiluše Trefancová