30. ledna 2018 15:45 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Bezdomovec ‚hrdina‘ dostal za okrádání obětí útoku v Manchesteru 4 roky vězení

Bezdomovec Chris Parker okrádal oběti teroristického útoku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezdomovec Chris Parker okrádal oběti teroristického útoku. | foto: twiiter.com/ @CQEnergy

MANCHESTER Bezdomovec, který loni v květnu okradl několik obětí teroristického útoku v Manchesteru, byl v úterý odsouzen na čtyři roky a tři měsíce vězení. Informovala o tom britská média. Nyní třiatřicetiletý Chris Parker byl původně považován za hrdinu, který pomáhal zraněným a umírajícím.

Lidé poté v jeho prospěch vybrali asi 50 000 liber (téměř 1,5 milionu korun). Z kamerových záznamů ale vyplynulo, že se procházel mezi mrtvými a zraněnými a oběti atentátu okrádal. Minulý měsíc se Parker u soudu přiznal ke krádeži kabelky Pauline Healeyové a mobilního telefonu 14leté dívky, kterou soud nejmenoval.

„Nejste hrdina, na jakého jste si hrál, jste jen obyčejný zloděj,“ řekl Parkerovi soudce manchesterského soudu. Dodal, že si lze jen těžko představit zavrženíhodnější okolnosti činu.

Útok v Manchesteru si vyžádal 22 obětí.
Záchranáři odvážejí raněné z koncertu.

52 tisíc liber se vrátí k dárcům

„Lidé uspořádali sbírku, darovali jejich těžce vydělané peníze, aby ho dostali z ulice, ale on se jim pravděpodobně jen za zády vysmíval,“ uvedla Michelle Rayová, bývalá partnerka bezdomovce „hrdiny“ Chrise Parkera, pro deník Mirror.

Poté, co bezdomovec zjistil, že pro něj bylo vybráno více než 52 tisíc liber, napsal Rayové, že na něj se synem jen oba žárlí. „Ty jsi na dávkách, zatímco já letím do Turecka … Jste jenom špíny… Koukni na můj účet. O 52 táců bohatší,“ napsal Parker své bývalé partnerce.

V přepočtu více než 1,4 milionu korun však Parker nakonec nedostane. Poté, co  se Parker soudu přiznal, že oběti okrádal, pořadatelé sbírky se rozhodli peníze vrátit dárcům. 

Sebevražedný útok teroristy při popovém koncertu zpěvačky Ariany Grandeové v Manchesteru si vyžádal 22 mrtvých, včetně sedmi dětí. Asi 500 lidí bylo zraněno.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!