Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Základní školy v Utahu zakázaly Bibli. Prý obsahuje vulgaritu a násilí

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

V americkém Utahu se jeden školní obvod rozhodl zakázat Bibli na základě toho, že údajně obsahuje prvky vulgarity a násilí. Republikánská vláda v Utahu v loňském roce zakázala na školách „pornografické a neslušné“ knihy. Zákaz dosud dopadal zejména na knihy týkající se otázek sexuální orientace a identity, uvedla stanice BBC.
  14:50

Bibli vyřadili ze školních knihoven konkrétně v obvodu Davis, pod nějž spadá 95 škol. Zatím se to týkalo ale jen sedmi nebo osmi výtisků. Které pasáže Bible jsou údajně vulgární a násilné, to obvod neuvedl. Jeho krok následuje poté, co stažení Bible požadoval v místních novinách Salt Lake Tribune jeden z rodičů. Dříve už Bibli ze školních knihoven vyřadil jeden obvod v Texasu.

Dostal jméno z Bible, komunikuje jako roční dítě. Kdo je záhadný muž z Motola

Zákaz Bible na několika školách v Utahu přichází v době, kdy konzervativci v některých amerických státech usilují o zákaz výuky o tématech, jako jsou práva komunity LGBT nebo rasová identita. Některé knihy se tak ocitly na černém seznamu v Texasu, Missouri, Jižní Karolíně nebo na Floridě. Tažení proti určitým knihám se odehrává ale i v liberálních státech, kde byly zakázány některé publikace kvůli údajným prvkům rasismu.

Autor:

Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS
Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS

V poslední době se stále více hovoří o významu vlákniny GOS/FOS. Co to vlastně je a proč by neměla chybět ve stravě vašeho potomka? Může například...