Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Biden v den voleb zažil trapas, na setkání s voliči si spletl vnučku s mrtvým synem

Joe Biden stojí vedle své vnučky Natalie foto: Carolyn KasterČTK

Filadelfie - Ani v den voleb se americký prezidentský kandidát Joe Biden nevyhnul jednomu ze svých pověstných přeřeknutí. Na setkání s voliči ve Filadelfii si spletl svou vnučku se synem Beauem, který je ale už pět let po smrti. A nedařilo se mu ani, když se omyl snažil napravit.
  8:17
Joe Biden s vnučkou
Joe Biden stojí vedle vnučky

Trapas se Bidenovi stal, když přihlížejícím představoval svou rodinu. „Tohle je můj syn Beau Biden, kterého mnoho z vás pomohlo zvolit do delawarského senátu,“ řekl do megafonu a držel přitom kolem pasu jednu ze svých vnuček.

A aniž by se opravil, představil ji podruhé. Tentokrát jako Natalii, Beauovu dceru. Jenže ani v tomto případě se netrefil. „Ne, ne počkejte, to není ona,“ začal uklidňovat dav, který na počest jeho vnučky začal jásat. Zjistil totiž, že po jeho boku stojí jiná vnučka - Finnegan.

„Tohle je Natalie, tohle je Beauova dcera,“ ukončil pak Biden sérii trapných okamžiků, když se jeho vnučky prohodily. 

Sedmasedmdesátiletému kandidátu, který by se v případě zvolení stal nejstarším americkým prezidentem, se podobné situace stávají relativně často. Jeho protivník Donald Trump v kampani opakovaně narážel nato, že Biden není pro úřad prezidenta mentálně způsobilý.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...