Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Americký exprezident Clinton je v nemocnici. Lékaři mají podezření na infekci krve

Svět

  7:13
Bývalý americký prezident Bill Clinton leží od úterý v kalifornské nemocnici, důvodem však není koronavirus. Na Twitteru to oznámil jeho mluvčí Angel Ureňa, podle něhož se stav někdejšího státníka zlepšuje. Stanice CNN informovala, že Clinton má infekci močových cest, která se rozšířila do krevního řečiště.

Bill Clinton leží v nemocnici Kalifornské univerzity v Irvine (UCI) na jednotce intenzivní péče. Není připojen na dýchací přístroj, ode dneška by mohl přejít na orálně podávané léky. Jeho životní funkce jsou stabilní, dodali lékaři, kteří se o něj starají.

„Prezident Clinton byl v úterý večer přijat do zdravotnického zařízení UCI, kde se mu dostává léčby s covidem-19 nesouvisející infekce,“ napsal na Twitteru mluvčí, podle něhož je exprezident v dobrém rozpoložení.

„Po dvoudenní intenzivní léčbě jeho tělo reagovalo dobře na antibiotika a prezidentův stav se zlepšuje,“ řekl jeho ošetřující lékař. „Očekáváme, že ho brzy pustíme do domácí léčby,“ dodal.

Exprezident do Kalifornie přijel na soukromou akci své nadace a v úterý se cítil unavený. Po testech byl přijat do nemocnice. Podle jeho doktorů nejsou urologické infekce u starších lidí ničím neobvyklým a jsou lehce léčitelné, ačkoliv se mohou rychle rozšířit.

Pětasedmdesátiletý Bill Clinton stál v čele Spojených států v letech 1993 až 2001. V roce 2004 se podrobil operaci srdce, při níž mu byl voperován čtyřnásobný bypass. Nynější potíže s tím podle CNN nijak nesouvisí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!