Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Chci první tři výplaty v bitcoinech, poručil si nový newyorský starosta Adams

Starostou New Yorku se stane bývalý policista Eric Adams. (3. 11. 2021) foto: AP

Nově zvolený starosta New Yorku Eric Adams chce první tři výplaty v bitcoinech a ze svého města hodlá učinit „centrum kryptoměnového průmyslu“. Demokrat Adams se v lednu stane druhým černošským starostou nejlidnatějšího města Spojených států. Bývalý policista v úterních volbách s přehledem porazil republikána Curtise Sliwu.
  21:41

„V New Yorku vždy děláme věci ve velkém stylu, takže až se stanu starostou, mé první první TŘI výplaty budou v bitcoinech,“ napsal Adams na Twitteru. „NYC se stane centrem kryptoměnového průmyslu a dalších rychle rostoucích inovativních odvětví! Jen počkejte!“ dodal. 

Ve svém tweetu reagoval na znovuzvoleného starostu města Miami Francise Suáreze. I ten na sociální síti napsal, že bude brát výplatu v bitcoinech.

Ve středu budoucí starosta New Yorku v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Bloomberg uvedl, že chce vytvořit newyorskou kryptoměnu. Hodlá se zabývat regulačními překážkami, aby do města nalákal investice spojené s odvětvím kryptoměn.

Bitcoin minulý měsíc vystoupal na rekord, přiblížil se hranici 67 000 dolarů (téměř 1,5 milionu Kč). Investoři sázejí na to, že jeho cena se bude nadále zvyšovat a že se dočká širšího přijetí. Od té doby posilují i ostatní kryptoměny. Ve středu se na rekord vyšplhalo ethereum, druhá největší kryptoměna.

Ve čtvrtek kolem 20:45 SEČ se bitcoin na kryptoměnové burze CoinDesk obchodoval za 61 212 dolarů. Za uplynulých 24 hodin odepisoval 2,8 procenta.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat