Diskuse k článku: Blízkému východu dochází voda. Jestli nepomůžeme, přijde se napít do Evropy, varuje nobelista

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 168
  • Poslední: 5.6. 2019 2:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
I. Kazimour 4.6.2019 1:23

Před pár lety jsem byl v Izraeli, i na Golanských výšinách. Náš průvodce, bývalý důstojník izraelské armády nám už tehdy řekl, že Izrael se Golanských výšin NIKDY nevzdá, neboť Sýrie by mohla otočit tok Jordánu, což by pro Izrael znamenalo smrt.

V. Církva 3.6.2019 21:47

Tak problémy s vodou by se daly řešit, pokud by si lidé místo válek vzájemně pomáhali a Arabové se třeba poradili u Židů jak odsolovat vodu. A možná by za peníze na uprchlíky Evropa pomohla s vodou.

Do Evropy se nepřijdou napít, ale jen přenesou svoji nenávist a boje. A proto je správné je zastavit. Peklo nevzniká samo o sobě. Je tam, kde si lidé škodí. Přenést peklo do Evropy není řešení.

A proto proč jim nepomoci, u nich tam v Arábiích. Třeba výukou ke Křesťanství a humanismu.

M. Kosco 27.5.2019 8:21

Zacyklovaní ve vztahu zlepšení podmínek větší počet obyvatel vyčerpání zdroje (zdrojů ) migrace je vlastní přednímu východu potažmu severní Africe již tisíce let . V článku se píše aby EU dala víc peněz na řešení zdrojů vody. Ale to problém neřeší ,neboť je potřeba aby vztah voda populace krajina byl dlouhodobě udržitelný ( rozuměno ) vyrovnaný . A v řešení je třeba nastavit i tuto stranu rovnice což se bohužel neděje ba dokonce je tento požadavek označován za nemorální .

T. Hraj 30.5.2019 14:19

Velmi přesné!

J. Macků 27.5.2019 7:57

Je třeba usilovat o to, aby místní přizpůsobili svůj počet místním podmínkám včetně množství oné vody. A možná připomenout, že kdyby se zde nenacházela ropa, Blízký východ by byl obýván několika rodinami kolem oáz a problém s vodou by vůbec nenastal.

M. Čihák 27.5.2019 15:31

Přesné...

M. Dvořák 30.5.2019 6:15

No to jste objevil Ameriku. Oni svůj počet samozřejmě přizpůsobí. Třeba tak, že ti přebyteční odejdou do Evropy. Otázka je, jestli to chceme. A pokud nechceme, tak jestli bychom s tím neměli už teď něco dělat, třeba jim pomoct s tím odsolováním. To není charita, to je v našem vlastním zájmu.

V. Církva 3.6.2019 21:52

Ve vlastním zájmu je chránit naše hranice. Zbraně i jiné technologie si umíme vyrobit. Nikdo by se sem napít nepřišel. To co popisujete není charita, ale zbabělé ustupování Islámu a cizincům, tak jak se ustupovalo Hitlerovi.

Naopak ta pomoc, třeba s odsolováním je jen a právě charita a nedělejme ji v jiném zájmu, než protože lidé si mají pomáhat. Ale ne být za voly a ustupovat!

M. Dvořák 5.6.2019 2:17

Myslíte, že potřeba mít se čeho napít je něco specifického pro Islám? Představte si, že máte možnost buď se svou rodinou chcípnout žízní, nebo se jít napít k sousedům, třeba i proti jejich vůli. Kterou z těch možností byste si vybral?

Je opravdu v našem zájmu, aby bylo na světě co nejméně lidí, kteří musejí téhle volbě čelit. Protože nevím jak vy, ale já bych dal přednost budoucnosti, ve které se nebudu muset se zbraní v ruce bránit, byť i úspěšně, hordám žíznivých Arabů.

T. Hraj 30.5.2019 14:20

Nejen počet, ale i chování. Kde je psáno, že člověk na předním východě má mít právo používat vodu stejným způsobem, jako lidi ve Finsku nebo na Islandu?

V. Liptovský 26.5.2019 22:20

Nadviažem na svoj predchádzajúci príspevok... Načo vydáva EÚ také peniaze na zbrojenie, keď sa vopred vzdáva výhody, že má "lepšie meče"? Proti komu? Na tisíce kilometrov vzdialenej Číne alebo stagnujúcim Rusom, ktorí majú dosť starostí so svojim územím, ktoré nedokážu využívať? Reálny agresor je tu - vďaka Makrelovej... A nielen jej. Nedá sa to nazvať inak, ako zradou... Presnejšie vlastizradou.

R. Hráček 26.5.2019 22:05

Oni jsou zvyklí, že z 10 ti děcek přežilí dvě. A Evropa, Amerika se děsí takové úmrtnosti. Takže potravinová, lékařská pomoc a z 10 ti přežije 8. Jejich počet se každých 20 let zdvojnásobí. To by nevydržel žádný světadíl. Místo potravin šprcky.

M. Petrilak 27.5.2019 16:48

Je to tak, bohužel. Jenomže proti těm šprckám se postavila zase katolická církev..a ten jejich hlavní mezulán myje migrantům nohy, protože se chce cítit sám před sebou jako Kristus.

J. Šejnoha 26.5.2019 21:16

N akaždou pomoc reagovali Afričané a obyvatelé Blízkého východu raketvým růstem porodnosti a probémy se zvětšují, místo aby se vyřešili.

Každá pomoc je tedy kontraproduktivní.Soudruzi si musí pomoci sami. Že se přijodu napít do evropy se nebojím. Brzy získají navrch politici kteří to nepřipustí.

Odsolování vody mohou platit ropné monarchie, místo stavby tisíců mešit v Evropě a šíleného zbrojení.

M. Sottner 26.5.2019 22:15

Možná Vás překvapí, že během 2.světové v Protektorátu Čechy a Morava taky narostla porodnost. Přestože většina mužů odešla na frontu a jídlo bylo na příděl. Nechci srovnávat tehdejší Čechy s dnešními Afričany, ale co chcete dělat, když Vám všechno vezme válka? Opravíte dům? Vykopete hlubší studnu?

V. Liptovský 26.5.2019 22:40

No, neviem... V protektoráte bolo len bábkové "vládne vojsko" (cca 7 tisíc vojakov, možno o niečo viac - vari 12 tisíc?), ktoré plnilo akési vnútorné úlohy doma... Inak nijakí českí vojaci na žiadnom fronte neboli (až na záver Vládne vojsko odpratali do Talianska), pokiaľ sa nehlásili za Nemcov vo vidine akýchsi očakávaných výhod... Pravda, v rámci "totálneho nasadenia" brali mnohých na práce do Nemecka. Ale máte pravdu, keď je zle, jediná útecha je v sexe (žeby naozaj?).

V. Liptovský 26.5.2019 22:48

Malá oprava, tak som sa nechal uniesť protektorátom, že som pozabudol na Prvý čsl. armádny zbor v ZSSR a na československých vojakov v Británii... Ospravedlňujem sa. A tých vládnych vojakov najviac bolo naozaj 7 tisíc...

M. Sottner 26.5.2019 22:54

V protektorátě, bylo jen četnictvo, tedy policie, české. Jinak tu byla německá okupační armáda a tajná policie( gestapo) a kontra. To, že Slováci radši kolaborovali s Hitlerem a měli vlastní vojsko, je už jiný příběh.

V. Liptovský 26.5.2019 23:14

No, nevzdelanosť neospravedlňuje: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vl%C3%A1dn%C3%AD_vojsko ... A naštudujte si históriu vzniku slovenskej samostatnosti - hádam Slovensko nemalo spáchať samovraždu, keď Beneš pustil Hitlerovi Československo bez boja... A keď už ide o princíp - nikto v Európe tak statočne po celú vojnu nezásoboval Hitlera zbraňami, muníciou a množstvom ďalšieho materiálu, ako Česi. Tí teda nekolaborovali? Podľa vašej logiky mali poskákať do Vltavy?

M. Sottner 26.5.2019 23:34

Jo, takže Češi nejen že spáchali sebevraždu, ale Slováci konečně dostali svou samostatnost. Fašismus do toho nebudeme tahat.

J. Šejnoha 27.5.2019 21:43

???

A domáhali se snad naši předci pomoci ze strany Afričanů, když nasekali moc dětí !?

Ne. Postarali se sami.

R. Tichý 26.5.2019 21:14

Jsou premnozeni, to je cele. Jako sarancata se vydaji plundrovat okoli?

V. Liptovský 26.5.2019 21:09

Historická schéma je jasná - vzhľadom na zdroje premnožené a ohrozené etnikum vytiahne meče a vydá sa dobýjať zdroje susedov... To naši mocipáni z EÚ nepochopili? A povinnosťou napadnutého etnika je vytiahnuť meče a brániť svoje zdroje. Tak to fungovala tisícročia, kým neprišli degeneráti zo Západnej Európy na "ľudské práva", perličkou je, že na európske územia majú právo aj Afričania či Arabi... (zlomyseľnosť - okrem Rusov a Číňanov - ktovie prečo)....

Montgomerry 26.5.2019 19:49

běžte už s tím někam...třeba na blízký východ. a vemte ty ostaní jako vy ssebou

I. Spálený 26.5.2019 19:37

Region má vody pro 80 milionů lidí, ale je jich tam půl miliardy a počty stále rostou, s výhledem na miliardu. Tak ať holt mají žízeň, no.

K. Šoumal 26.5.2019 19:32

Hele a vědí na Blízkém Východě, že daleko víc vody než Evropa má Sibiř?

G. Vít 26.5.2019 20:17

Jenže tam je tajga a rusáci..

V. Rybicka 26.5.2019 19:12

V Evropě nemáme dostatek přírodní ropy. Jestli nám jí NEDÁTE, tak si pro ní přijdeme!!!

J. Hricišin 26.5.2019 22:06

Ono se to tak trochu děje.

M. Richter 26.5.2019 18:53

Fascinuje mě, že kdejaké alarmistické trdlo, bohužel včetně nobelistů, zná jen jeden cíl, kam se všichni z jekéhokoliv důvodu v případě jakéhokoliv ohrožení pohrnou, tj. do Evropy. Považuji to za cílené strašení a vydírání Evropy, protože evropský humanismu a solidarita (v mých očích však sebevraždený kreténismus EU) je natolik zahleděný do vlastních koloniálních křivd, že ztratil jakýkoliv pud sebezáchovy a sebemrskačsky se nechávává vydírat čímkoliv a ještě si k tomu tleská a plácá se po ramenou.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...