3. ledna 2010 13:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Boeing sjel v Dortmundu z runwaye. Letiště bylo uzavřeno

Boeing 737 společnosti Air Berlin poté, co stroj při startu náhle sjel ze startovací dráhy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boeing 737 společnosti Air Berlin poté, co stroj při startu náhle sjel ze startovací dráhy | foto: ČTK

BERLÍN Sto šedesát pět cestujících a šest členů posádky muselo dnes ráno na letišti v Dortmundu opustit letadlo Boeing 737 společnosti Air Berlin mířící na Kanárské ostrovy poté, co stroj při startu náhle sjel ze startovací dráhy. Nikdo z cestujících ani členů posádky nebyl zraněn, dortmundské letiště ale bude pravděpodobně uzavřeno až do pozdních odpoledních hodin.

"Podle našich informací došlo nejprve k nějakému technickému problému v kabině pilota," řekla mluvčí společnosti Air Berlin agentuře DPA. Pilot se proto údajně rozhodl, že start přeruší. "(Následný) smyk pak způsobila kombinace sněhu a rychlosti letadla," dodala mluvčí.

Na stroji nevznikly žádné škody. "Cestujícím se také nic nestalo," ujistila mluvčí. Všichni pasažéři byli převezeni na nedaleké letiště Paderborn, odkud budou pokračovat do svých cílových destinací.

Boeing 737 společnosti Air Berlin poté, co stroj při startu náhle sjel ze startovací dráhy

Nepřízeň počasí v podobě silného sněžení dnes zapříčinila i zpoždění letů na největším německém letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Ráno zde podle mluvčího letiště Uwe Witzela neodstartovalo 32 strojů a na krátkou dobu tam také nebylo možné přistávat.

ČTK

Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet
Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet

Kašel a smrkání, vyrážka a bolest bříška. S těmito zdravotními problémy se pediatři ve svých ordinacích setkávají nejčastěji a potrápí kdejakého starostlivého rodiče. Jaký je jejich standardní průběh, kdy hrozí případné komplikace a lze nákazám předcházet?

Najdete na Lidovky.cz