Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boje v Sýrii jsou nejkrvavější od loňského prosince. Za deset dní bylo zničeno 10 nemocnic

Svět

  14:46
DAMAŠEK - Boje v Sýrii jsou nejkrvavější od loňského prosince, kdy syrská armáda podporovaná Ruskem dobyla východní Aleppo z rukou rebelů. V uplynulých deseti dnech bylo v Sýrii navíc zničeno deset nemocnic, a tisíce lidi tak nemají přístup k lékařské péči. S odkazem na čtvrteční sdělení Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK) o tom informovala agentura Reuters.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Reuters

Rusko mezitím ze dvou ponorek v Středozemním moři na radikály v provincii Dajr az-Zaur odpálilo střely s plochou dráhou letu, informovalo ruské ministerstvo obrany.

V uplynulých dvou týdnech byly vojenské operace v Sýrii zesíleny, což mělo za důsledek zvýšený počet civilních obětí v Rakce, Idlibu a východní Ghútě, uvedla vedoucí operací MVČK v Sýrii Marianne Gasserová. Červený kříž se například setkal s případem, kdy bombardování zabilo deset lidí z třináctičlenné rodiny, která prchala před násilím v provincii Dajr az-Zaur, dodala.

V posledních týdnech se v centrální, severní a východní Sýrii vyostřily boje mezi syrskou armádou a povstalci. Boje rovněž pokračují v některých z oblastí, kde byla podle dohody mezi Ruskem, Íránem a Tureckem, která vznikla v kazašské Astaně, vyhlášena bezpečnostní zóna. Uprchlické tábory na východě Dajr az-Zauru a v okolí Rakky tak podle Červeného kříže přijímají asi tisíc vysídlených žen, mužů a dětí denně.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat